Recenze: Tomáš Šebek, Mise Afghánistán

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Aktuálně: Zveme vás do ChapiteauX / 1.6.2012

Ať už žijete kulturním životem nebo ne, jestli byste něco neměli v létě zmeškat, tak jsou to určitě představení uměleckého souboru Cirk La Putyka, který vznikl před čtyřmi lety. Magazín Lohas vás zve na jedinečnou cirkusovou show, která na příští dva měsíce zaplaví hlavní město.

Již první inscenace souboru Cirk La Putyka, nazvaná “La Putyka”, vynikala jedinečností a odstartovala tak něco, co v Čechách nemá konkurenci. Cirkusové představení plné akrobacie, tance, vtipu a neuvěřitelých sportovních výkonů, při kterých se vám tají dech, je zárukou nevšedního kulturního zážitku.
A právě nyní startuje v Praze nový projekt nazvaný “ChapiteauX, Jiné místo ve městě”, který přináší ještě více zábavy, inspirace a umění. V zelené oáze letenských sadů poblíž ulice Na Špejcharu, bude stát v červnu a červenci 2012 unikátní cirkusové šapitó s kapacitou 500 lidí, které pochází z Mezinárodního novocirkusového festivalu Winterfest pořádaného každoročně v rakouském Salzburgu. Na celé dva měsíce pro vás soubor Cirk La Putyka připravil několik desítek představení, při kterých se budete bát, plakat i smát. A nejen to. Mimo jiné vás čekají koncerty Dana Bárty, skupin Blue Effect nebo Melody Makers s Ondřejem Havelkou, vystoupení souborů Kašpárek v rohlíku nebo VOSTO5. Můžete také navštívit české i mezinárodní workshopy na téma závěsná akrobacie, trampolíny, kubánská salsa apod.
„Po třech letech, kdy nás tato myšlenka poprvé napadla si plníme sen a můžeme naše představení odehrát v opravdovém cirkusovém šapitó s nezaměnitelnou atmosférou, neopakovatelnou energií a s neobyčejným zapálením pro dech beroucí výkony,“ uvedl Rostislav Novák, principál souboru Cirk La Putyka.
Přijďte okusit jedinečnou atmosféru plnou inspirativní fantazie, silných emocí a fyzikálních zákonů, které jsou vzdálené těm pozemským. Čeká vás hudební zážitek, který vám bude znít v uších ještě dlouho po představení...
Bližší informace najdete na webových stránkách www.chapiteau-x.cz nebo www.laputyka.cz
A jako bonus vám Magazín Lohas přinese příští týden exkluzivní a trochu netradiční rozhovor s principálem Cirku La Putyka, Rosťou Novákem.

bug