Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Recenze: Tomáš Šebek, Mise Afghánistán

Novinky udržitelné módy červen 2012 / 15.6.2012

Již tradičně přinášíme začátkem měsíce novinky na českém trhu, které se alespoň trochu přibližují udržitelnému životnímu stylu, tentokrát se budeme věnovat multifunkčním kouskům (2 a více při jednom nákupu) a módě ryze českého původu z organických materiálů.

Organicky a recyklovaně po česku
Nejprve nová kolekce Natálie Steklové Mé moře milované. I když v módním světě tuto svéráznou a krásnou ženu většina lidí zná, je přesto na místě ji vám, čtenářům, blíže představit. Natálie, pochází z Ostravy, studovala Sřední průmyslovou školu oděvní, Postgraduální Studium na SPŠ Oděvní v Praze a maturovala na SPŠ Textilní v Liberci. Hned po vyloučení z pražské školy se dostala do finále soutěže pro mladé talenty “Smirnoff International Fashion Award” s kolekci andělských krunýřů. Poté začala navrhovat kolekce pod svojí novou značkou Kika, která se prodávala mimo Prahy i v New Yorku a Londýně. Na Prague Fashion Week na jaře 2005 ziskala titul Talent sezony. Ve Vidni na EU YOUNG FASHION SUMMIT 2006 představila svou práci a nadchla jí návrháře Valentina. Byla nominována v prvním ročníku Výročních cen Akademie designu ČR za rok 2006 CZECH GRAND DESIGN. Její hlavní současnou inspirací je život delfínů a studium barev, čísel a myšlenek, jejich léčebných účinků a působení. Také poměrně sveřepě ignoruje sezóny: „Pokud se zamilujete do mých šatů, musí to být láska,nemá to nic společného s vnějšími změnami, je to napořád,” dodává Natálie. V současnosti žije a pracuje v Praze jako návrhářka, vyhlášená stylistka a ilustrátorka. Již nějakou dobu tvoří šaty s organických matriálů a je také proslulá svým smyslem pro vintage styl. Její nová kolekce zahrnuje šaty z organické bavlny, hedvábí, upcyklované panské košile a antik krajky. Některé modely a tašky v módních neonových barvách jsou doplněny digitálním potiskem jejích vlastních fotek moře. Z doplňků najdete v kolekci náhrdelníkové límce a Happy Scull náramky z francouzských korálků z cest.
Ze všech originálních kousků jsme vybrali jako ekologické řešení nákupu a svěží neonový doplněk biobavlněnou tašku "Moře moje, miluju tě", která vám zpestří i temnější letní dny, a koupíte ji na fleru za 900 Kč. Druhým úlovkém z Natáliiny kolekce jsou oboustranné šaty, které bychom charakterizovali tak, že každá mince má dvě strany, tentokrát jsou ovšem obě dobré, i když každá úplně jiná. Na jedné straně jsou šaty z lahvově zeleného hedvábí s červenými retro puntíky a druhá strana je modře pruhovaná z organické bavlny. Koupíte je opět na fleru za téměř 11 000 Kč. Více informací o Natálii hledejte ZDE, originální módu pak můžete nakupovat ZDE.
Z ekologicky zaměřených českých návrhářek bychom rádi tentokrát upozornili ještě na Renatu Holoubkovou, tvořící pod značkou Zlatá Reneta oblečení z mírumilovného hedvábí, které vzniká bez usmrcování bource morušového. Pro inspiraci vám ukážeme jedny něžné letní šatičky a pro zvědavce tu máme odkaz na stránky: www.zlatareneta.cz.

Multifunkční kousky znamenají menší spotřebu materiálu

Koupě trička, které se dá nosit až na 16 způsobů, je jako nakoupit celý šatník v jednom kousku. Jednu takovou krásnou věc jsme objevili na akci Grace n´Glamour, která v květnu v hotelu Mandarin Oriental, představila veřejnosti množství českého návrhářského umění v podobě šatů, šperků i doplňků. Nás nejvíce zaujalo triko Amébis  návrhářky Veroniky Benešové, tvořící pod značkou Sophistic. Tváří tohoto modelu s rukávy a dvěma otvory navíc, které lze využít na neuvěřitelné množství způsobů jako triko, triko s límcem, šaty apod., se stala herečka Míša Maurerová. Na tuto sezonu Veronika triko připravila v nových barvách, nebude například chybět krásná růžová či zelená. Pro inspiraci klikněte na následující VIDEO. Věřili byste, že tohle všechno vykouzlíte s jedním tričkem? Více na www.sophistic.cz.

Kabelka tak i tak
Poslední novinkou, kterou tento měsíc představíme, jsou tašky pro maminky italské značky Il Tutto. Už žádné infantilní motivy a hloupé tašky, které na nic jiného než pro miminko nevyužijete. Můžete mít krásnou kabelku, která vám splní sen o luxusním doplňku a přitom zajistí to největší pohodlí i pro vaši mateřskou část života. Vybrali jsme aktuální novinku, kabelku Briggitte, která v sobě kombinuje tašku na kočárek s přebalovací podložkou a kabelku pro běžné nošení. Nabízí dostatek prostoru pro všechny nezbytnosti, díky použité syntetické kůži, je však překvapivě lehká. Kabelka je vedle podložky vybavena termoobalem na lahvičku, multifunkční taštičkou na zip a dlouhým nastavitelným popruhem. Za cenu 4190 Kč ji koupíte například na e-shopu www.mimmo.cz.

AMV