Jak poznat dobré boty nejen na podzim a zimu?

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Vivaness 2013: Kosmetické chuťovky vol. 2 PÉČE / 23.4.2013

Je třeba zmínit, že výběr byl tak široký, že jsem ani všechno vyzkoušet nemohla. Vybírala jsem tedy instinktem a také podle obalu. V době, kdy už má biokosmetika tak širokou působnost, je zkrátka první dojem  velmi důležitý, a tak jsem se jím nechala vést.

Kastilská tekutá mýdla Dr. Bronner´s Magic

Jednoznačným vítězem, kterého jsem zde objevila a svůj výběr následně potvrdila na veletrhu Natural and Organic products v Londýně, jsou produkty americké značky Dr. Bronner´s Magic. Jejich příběh je neuvěřitelně poutavý a jednou vám ho povím. Dnes se budu věnovat pouze tekutým mýdlům, která drží první místo v prodejích na severoamerickém organickém trhu.Vedle toho má značka Dr. Bronner´s Magic i další produkty včetně kostičkových tuhých mýdel, balzámů na rty a na suchá místa, nebo tělových řad včetně šamponů, tělových mlék a holících přípravků.
Základem je 8 tekutých kastilských mýdel s vůní například peprmintu, levandule, růže, citrusů, mandle nebo eukalyptu. Jedno z nich je také neparfemované a tím pádem vhodné, buď pro silné alergiky, děti už od miminka, nebo pro experimentátory, kteří si chtějí své mýdlo ovonět sami.
Značka svá kastilská mýdla prezentuje velmi nápaditě, a to jako produkt 18v1. Zdá se vám to příliš? Počítejte se mnou. Kastilské mýdlo je tak čisté a tak skvěle pění a očišťuje, že ho můžete používat na holení, jako šampon, sprchový gel, zubní pastu, pěnu do koupele, koupel pro unavené nohy, after shave. Dále pak jako zubní pastu, ústní vodu, šampon a sprchový gel pro děti nebo zvířátka. Kastilská mýdla Dr. Bronner´s Magic vás neopustí ani při mytí nádobí, praní obyčejného i jemného prádla, při čištění štětců nebo mytí ovoce a v neposlední řadě je můžete použít jako deodorant nebo ochranu rostlin před škůdci. Tohle je z mého pohledu prostě pecka, která za tu cenu, za kterou se prodává, nemá obdoby.

Suchý arganový olej Terre d´Oc

Tahle provensálská značka, kterou v Čechách neseženete, mně zaujala už kdysi na internetu. Měla překrásné flakony a spoustu kosmetických řad, které splňovaly to, co od kosmetiky čekám, vizuálně perfektní vzhled a funkčnost a efektnost produktů. Terre d´Oc však své portfolio zjednodušila a přiklonila se pravděpodobně ke svým nejúspěšnějším produktům a jednoduchému designu. Jednoznačně parádní je jejich dekorativní kosmetika, ale ze tří řad produktů Karité, Figue de Barbarie a Argan jsem si vybrala arganovou řadu. Ještě je třeba říci, že vůně, které Terre d´Oc používá jsou jiné, naplňují vaše představy o skutečně krásně voňavé kosmetice bez doušku aromaterapie, která je u biokosmetiky tak obvyklá – někdo zkrátka úplně nemusí výrazné esenciální oleje a má raději něco jemného a střídmě moderního.
Vítězem mé soukromé soutěže se stal Argan Sublime Dry Oil for Body and Hair. V Německu jsem jej objevila, v Londýně už zakoupila. Nesnášíte pocit mastných rukou a chcete se přitom v rychlosti namazat nebo oživit vlasy? Zapomeňte na matlání se mastnými oleji, arganový olej sám o sobě se velmi rychle vstřebává a tento produkt je doslova zázrak, navíc s bonusem jednoduše opečované a hydratované pokožky.

Bio-logical

Kdyby na mě od stánku této francouzské bio kosmetiky očima nezářila Solen, možná bych si jí ani nevšimla, i když mladistvý a svěží design obalů a nakonec i velmi příjemné parfemace mě nakonec o jejích kvalitách přesvědčily. Vezmu to povšechně, protože to celkem stojí zato. Je to jen pár produktů, které mají velmi chytrý koncept. Modrá řada je určena k exfoliaci, čištění pleti i těla, osvěžení a ochlazení. Růžová řada obsahuje kompletní péči o obličej v podobě denního, nočního a očního krému a masky, vše silně hydratační. Slaďounce meruňková oranžová řada slouží k většímu komfortu těla, rukou a rtů a poslední zelená řada nabízí unikátní koncepci 4 výživných olejů, které můžete používat neomezeně podle typu pleti a ovonět si je nebo přidat určité účinky pomocí 12 esenciálních olejů.
Je to prostě úžasný koncept, který mě vzal za srdce a přesvědčil o tom, že i bio může být skutečně cool!

Včely, kam se podíváš

Jako poslední bych u pleťové péče ráda zmínila francouzskou rodinnou značku Ballot-flurin. Je to, jakoby někdo českému trhu chtěl ukázat, co všechno se svým jedinečným medem můžeme vyrobit. Podle slov synů, kteří byli na obou veletrzích, jsou ty včely jejich maminky Catherine Flurinové, ale co ona z jejich produkce dokázala všechno vyrobit, je až neuvěřitelné. Vedle medů a tělových produktů, nabízí značka i péči o pleť a různé doplňky stravy v podobě tinktur. Mě nejvíce zaujal extra výživný fluid, vhodný pro pleť i vlasy v obdobích největší exponence, jako je léto či tuhá zima.