Jak poznat dobré boty nejen na podzim a zimu?

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Biofach 2013: Gastro závěrem / 29.4.2013

O tom, že Biofach je především o potravinách, netřeba dlouhosáhle psát. Ze sedmi velkých hal jim bylo věnováno šest. Kdybych ochutnala u každého stánku, nemusela bych další týden pozřít sousto. Mám pro vás to nej, co na českém trhu většinou chybí.

Do bistra

Není samozřejmě nad to, pokud v bistru máte svého kuchaře. Ovšem sehnat dobrého a chuťově vkusného kuchaře, organické suroviny a všechno to nakonec zpracovat do dechberoucího artiklu je v Čechách často nad naše síly. Proto je tu značka Les P´tits Chefs Du BIO, která vedle pizzy a quichů nabízí ve velmi chutné variantě již hotové polotovary z různých mezinárodních kuchyní.

Mandlové mléko

Nahrazování laktózy už se dnes stává oblíbeným koníčkem uvědomělých. Někdo se mléka vzdává lehce, někomu už to tak dobře nejde. Já osobně jsem zcela rouhačsky dávala své ratolesti mléko od krávy, jakmile jsem dokojila – teda od krávy, bylo z tetrapaku.
Na Biofachu jsem ochutnala mandlové mléko, není tam ta plnost pěkného plnotučného, ale vedle sojového a dalších mi chutná mnohem více. Je nasládlé a tučnější, jen je třeba si zvyknout na ten mandlový chuťový ocásek – většina lidí ale mandle ráda. Značka La Mandorle nabízí sušené mandlové mléko pro výživu ratolestí už od šesti měsíců. Vedle mandlových prášků pak pro pozdější měsíce a roky má také kokosové a lískooříškové, malá pitíčka v krabičkách, pudinky nebo kakaový prášek na výrobu horké čokolády – jen zalít vodou. Vaše dítě se zkrátka může „umandlovat až do bezvědomí“ bez přítomnosti laktózy, glutenů nebo alergizující sóji.

Čokoláda z kozy a ovce

Expozice rakouské značky Biolina byla kouzelná. Ovčí a kozí mléko je samozřejmě mnohem menší alergen než to kravské, a protože to vím, ochutnala jsem i čokoládu. Je výborná, i když ovci i kozu ucítíte. Nic to však nemění na tom, kolik chutných a jemných variant Biolina nabízí a že mám pocit, že ovčí čokoška by měla bezpodmínečně dorazit i k nám, abych měla po čem tloustnout.

Pro chleba do mrazáku

V Německu je hodně oblíbené dopékání, když jsem tam krátce žila, obvykle jsme měli na mrazáku nehotové housky ze supermarketu, které jsme si každý den pěkně do křupava dopekli v troubě. Na podobném principu jsou založené biochleby společnosti Männl (ve variantě se slunečnicovými semínky a farmářský), které jednoduše strčíte na 15 minut do trouby na 180° a dopečete do čerstva a do křupava.
Vedle bochníků nabízí tato německá značka také nepřeberné množství biokeksíků a bioperníčků, mňam.

Mlýn

Kdo by nechtěl mít v 21. století svůj vlastní mlýn, tedy spíš mlýnek. Vlastně asi nikdo, kromě mě. Na Biofachu jsem objevila dřevěné domácí mlýny na drcení zrn. Jmenují se Salcburské mlýny s přírodním kamenem a až si jeden koupím a někdy něco umelu, budu o tom referovat. Domácí pekárnu už máme, třeba ještě koupit pole, zorat, zasít, sklidit, koupit mlýnek…

Čajík v piksle

Už název Lov mi napověděl, že se přesouváme do Skandinávie. Vám to asi nenapoví, protože za boha nemůžu najít přeškrtnuté „o“, kterého je v tomto slově třeba. Nevadí. Jde prostě zase o další značku čajů, kterých je na českém trhu i v organické podobě hromada. Mně jen strašně chutnaly, tak vám o nich dávám vědět, abyste měli taky šanci poznat, co je dobré.

Rybička

Malý stánek, ochutnávka lososa. Já ryby ne úplně ráda, někdy mám pocit, že jestli jich sním víc, otrávím se. Ovšem ochutnávka italského organického kousku ryby Naturaqua ve mně zanechala ten nejlepší dojem ještě na dlouho. Trochu mi spadla čelist, když mi majitel vysvětlil, že zcela přírodní a chemií nezasaženou rybu nenajdu v oceánech a mořích, ale musím si ji poctivě vypěstovat. Je to vlastně trochu proti přírodě, pěstovat si ryby, ale protože jsme s oceány udělali to, co jsme udělali, není pravděpodobně zbytí. Zdá se, že tuňák z volného rybolovu nebo losos z nějaké neorganické farmy je to nejhorší, co si vůbec dát. Ano, ryby jsou zdravé, ale musíte vědět, v jakém prostředí vyrostly a čím je krmili, oceány jsou totiž téměř nenávratně zamořené!

Na závěr si ještě prohlédněte v galerii pár „gastro špeků“, o kterých netřeba psát, stačí je vidět – vše organické!

Text a foto: AMV