Recenze: Tomáš Šebek, Mise Afghánistán

Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Můj biokosme převrat: Hledání šamponu / 21.7.2013

Má cesta k přírodnímu šamponu začala vlastně už před otěhotněním. Bez ohledu na další vlivy, jakými jsou má dmková kamarádka Káťa nebo manželova nechuť k evropskému jídlu, jsem si svou profesí kosmetické redaktorky, kdy jsem zkoušela kdeco, hrozně narušila vlasovou pokožku.

Všudypřítomnými silikony pro nadzdvihnutí a nepřirozené obalení vlasu jsem si tak zanesla póry, že moje pokožka hlavy takřka nedýchala. Stěžujíc si kadeřnici, měla pro mě jednoduchou odpověď – nesmíte používat ty levné z drogerie, jděte do profesionálního nebo čistě přírodního šamponu. A tak jsem šla. Vyzkoušela jsem jich desítky. Společným rysem všech biošamponů bylo, že má lví hříva se stala zdravě vypadající zplihlou pokrývečkou hlavy, která se do dvou dnů totálně vymastila. Taky mě udivovalo, že prostě nemůžu napěnit na hlavě helmu a pak jí smýt, protože biošampony tolik nepění. Mimochodem rozhodnete-li se přejít na bio šampon, jisté nepatřičnosti ve vašich vlasech vás čekají také, ale o tom zase jindy.

Paradoxně se jako vyznavačka přírodní kosmetiky odbarvuji na blond a má kadeřnice mi svou lehkovážností tak zničila vlasy, že bylo třeba tu zplihlou a agresivně narušenou deku ještě více plihnout kondicionérem, aby došlo alespoň k nějaké regeneraci. Nakonec jsem objevila Logonu. Skvělý šampon pro ženy v menopauze Age Energy s kofeinem mým vlasům bez problémů dodal objem, který jsem potřebovala. Občas použiju i kondicionér od Sante, ale spíše na rozčesávání používám Kondicioner ve spreji s betainem, který se nesmývá – pro matku v zápřahu praktické - fakt pomůže a vlasy nezatíží – je taky od Logony. Když už mé konečky jó volají o pomoc, pomáhám jim čistým arganovým olejem. Ten vlasy nádherně zregeneruje, ale celkem zamastí, takže bych bez problémů sáhla po podobných vlasových kúrách z konvenční vlasové kosmetiky. Čistý argan tak jednou, dvakrát týdně do zábalu. Vyhlášený pro regeneraci a úpravu narušených vlasů je například Schwarzkopf BC BONACURE Oil Miracle  – ten mi doporučila i má NOVÁ kadeřnice, která naštěstí výrazně šetří peroxidem při odbarvování a vedle okamžitého efektu, když od ní odcházím, touží i po zdraví mých vlasů – jaká úleva po letech hledání.

Mým posledním vlasovým objevem (zatím pouze nalezeným, nikoliv vyzkoušeným) je barevný kondicionér italské přírodní kosmetiky Philip Martin´s (dle slov výrobce se na certifikaci pracuje a na složení jsem nekoukala). Kondicioner pomocí oživujících a reparačních složek a pigmentů zintenzivňuje barvu a prodlužuje její trvanlivost. Bojuje prý navíc proti vysoušení vlasů – to je třeba v případě oblíbených fialových šamponů v podstatě pravidlo (váš odstín zchladne, ale vlasy se vysuší). Já bych jej využila na neutralizaci žlutých odstínů ve svých blond vlasech, které stále touží býti platinové. Neobsahuje SLS, propylenglykol a parabeny.

text a foto: AMV