Jak poznat dobré boty nejen na podzim a zimu?

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

BUBEC VRACÍ ÚDER / 27.9.2013


Jste ten typ diváka, který se na výstavě rád pobaví i zamyslí, ale v díle „nabušeném“ koncepty se ztrácí a nemá chuť ani sílu filozofovat? Pak právě vás by mohla nadchnout výstava Bubec vrací úder, která nyní probíhá v prostorách Staroměstské radnice v Praze.

Jakej Bubec?

Bubec je v první řadě občanské sdružení, které provozuje mimo jiné i sochařské studio v Praze – Řeporyjích.  Od svého založení v roce 2000 zde tvoří a tvořily desítky vizuálních umělců, jejichž  sochy, objekty, kresby, malby, grafiky, fotografie a instalace, které ve Studiu Bubec vznikly, jsou k vidění ve velmi zdařilé instalaci v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze.

Více i méně slavná jména

Vedle Čestmíra Sušky, Kurta Gebauera, Milana Caise, Petra Nikla a dalších slavných jmen, která především lákají diváky na výstavu, více zaujmou svěží, často vtipné a technicky dokonalé práce jejich mladších a méně známých kolegů. Pro mě to byl například cyklus kreseb Tábořiště od Viktora Svatoše, instalace Zapomenuté struktury Rudolfa Samohejla, Transformace č. 5 od japonského výtvarníka  Tetse Ohnariho. Věřím, že i dětská fantazie si zde přijde na své v obležení Komárů a Válečníků vod, lesa a prachu Štěpána Beránka… A jmenovat bych mohla další a další rozmanité práce - chytře hravá díla celkem 34 autorů, jejichž společná výstava potrvá do 12. 10. 2013. Než ale o výstavě jen číst, běžte se tam raději podívat…
Výstava v Křížové chodbě a v Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze
30.8. - 12. 10. 2013
otevřeno denně od 10.00 do 18.00

Text: Jana Nuslauerová, Foto: www.bubec.cz