Recenze: Tomáš Šebek, Mise Afghánistán

Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Evropská komise ke kvalitě heny v barvách SANTE a LOGONA / 13.11.2013

Nezávadnost heny, v případě jejího použití v rostlinných barvách na vlasy, byla v minulosti mnohokrát diskutována. Přírodní barvy, dostupné na českém trhu, už jsme si představili, ale jak mezi nimi poznat ty kvalitní?

LOGOCOS Naturkosmetik AG, jako největší světový producent přípravků péče o vlasy a vlasových barev v bio kvalitě, v zájmu svých zákazníků nechal vědecky prokázat bezpečnost této suroviny. V průběhu dlouholeté spolupráce s SCCD (Scientific Committee on Consumer Safety) v rámci projektu na úrovni EU, byly důkladně zkoumány firmou používané materiály, kombinace surovin, stejně jako výrobky včetně jejich návodů k použití.
LOGOCOSem používaná hena byla opětovně ohodnocena jako absolutně bezpečná. Protože veškeré testování bylo prováděno na materiálu používaným Logocosem, nemohou být výsledky zevšeobecněny a aplikovány i na přípravky jiných výrobců.
Hena je jako barvivo na vlasy bezpečná, pokud obsah lawsonu, hlavní barvící látky obsažené v rostlině hena, je nižší než 1,4 procenta. (Návod k použití: 100g prášku heny, 300 ml vařící vody - stejně jak je doporučeno u barev SANTE).
Jelikož všechny testy byly prováděny pouze s materiály používanými Logocosem, mohou se považovat za bezpečné složením pouze přípravky LOGONA a SANTE, včetně jejich návodů k použití. Vyjádření Evropské komise, uveřejněné na internových stránkách v září tohoto roku, potvrzuje bezpečnost pouze heny používané LOGOCOSem  a nemůže být zevšeobecněno, či aplikováno na ostatní výrobce! Neplatí rovněž na jiné složení či na odchylky v návodech k použití.

Proč používat bezpečné barvy LOGONA a SANTE?

1. Hena z biodynamického pěstování

U Heny, důležité složky barvicích přípravků, je rozhodující z jakého zdroje pochází. Země původu, jako např. Indie, kde není možné na místě kontrolovat pracovní podmínky nebo případné použití pesticidů, nepřicházejí při výrobě bezpečných barev na vlasy v úvahu. LOGOCOS Naturkosmetik AG získává henu pro přírodní barvy SANTE a LOGONA výhradně v biodynamické kvalitě přímo z egyptské farmy Sekem.      Socio-ekologický projekt Sekem byl založen nositelem alternativní Nobelovy ceny, profesorem Dr. Ibrahimem Abouleishem a představuje uznávaný holistický přístup - důstojné zacházení s člověkem a přírodou, nedotčený svět a čisté demeter suroviny. Tento zdroj heny, jako jistota spravedlivého obchodu a důstojných pracovních podmínek, je pro LOGOCOS jedinou alternativou.

2. Žádné vědomé použití indiga

Indigový prášek, jako izolované barvivo při barvení na černo, LOGOCOS rovněž odmítá, protože tento prášek se nevyskytuje v přírodní podobě. SCCS hodnotí indigový prášek jako extrémně dráždivý a nedoporučuje ho používat pro barvení vlasů. LOGOCOS, na rozdíl od mnoha jiných výrobců, používá neškodné rozemleté listy rostliny Indigofera Tinctoria.

3. Krytí šedin

Opakovanou aplikací rostlinných barev na vlasy SANTE a LOGONA se dá dosáhnout déletrvajícího pokrytí šedých vlasů. Barva se znovu nanese s odstupem jednoho dne, čímž se zbarvení přirozeně zesílí.

4. Optimální aplikace a barevná intenzita

Postupným přidáváním prášku do vody vzniká jemná, smetanová konzistence vhodná k ideální aplikaci. Barevná intenzita rostlinných barev na vlasy se může dle přání a potřeb individuálně zvýšit přidáním kyseliny citronové nebo octa. Všechny barvy se dají bez problému vzájemně mísit, což umožňuje mnohočetné barevné, individuální variace.

5. Péče a barvení s dlouhodobým účinkem

Po důkladném opláchnutí - např. za použití SANTE Kondicionér Brilliant Care - se dosahuje dlouhotrvajícího obarvení a ošetření vlasů.

6. Certifikovaná kvalita

Všechny rostlinné barvy na vlasy SANTE/LOGONA jsou vyráběny za použití rostlinných olejů a extraktů z rostlin z kontrolovaného biologického, obnovitelného pěstování. Jsou veganské, bez lepku, bez syntetických barev, parfémů, konzervačních látek, také v nich není amoniak, peroxid, ani jiné chemické nebo jinak pochybné látky. Všechny výrobky jsou držiteli přísných certifikátů „Kontrolovaná přírodní kosmetika“, NaTrue a BDIH.

text a foto: biobeauty.cz