Evropa

Afrika

Amerika

Asie

Antarktida

Austrálie

Snová dovolená s dětmi v Cavallino Bianco / 2.12.2013

Zima, slunce, sníh a teplo rodinného krbu v jednom z nejluxusnějších hotelů pro rodiny s dětmi na světě – taková by mohla být představa ideální zimní dovolené. Pro většinu z nás je to nedostupný komfort, který je určen celebritám a bohatým podnikatelům. Jaké to je strávit dovolenou v takovém hotelu a má vůbec smysl jet do míst určených jen pro rodinu?

Fenomén tzv. Kinder hotelů nebo Family hotelů je v horských oblastech Rakouska a Itálie zcela běžný. Hotely jsou různých kategorií a také různých kvalit. V první řadě je to samozřejmě marketingový tah, ale v druhé řadě je to něco úžasného, co by si měl zkusit každý, kdo má zdravý partnerský vztah a malé děti ideálně předškolního věku. Na svém wishlistu jsem po nedávném zážitku tuto položku dokonce předřadila vysněnému domečku a rodinnému autu.
Na příkladu kýčovitě malebného rodinného hotelu Cavallino Bianco v severoitalském Ortisei, který je jediným luxusním Kinder hotelem v Evropě, jsem pochopila, proč pro nás mají takové kouzlo ty romantické pohádky o princeznách na zámcích a proč jsme posedlí královskou rodinou a bohatými celebritami. Být totiž na chvilku v jejich kůži je neskutečná paráda. V luxusním hotelu, kde se způsobilý a supermilý personál postará celodenně o vaše děti, kde máte možnost užívat si času s nimi i bez nich (a přesto všichni bez výčitek užívají dovolené a jsou ve spolek spokojení), to je teprve ten pravý relax. 4x denně jídlo až pod nos ve variantách dětských (včetně všemožné kojenecké výživy v bio kvalitě od Hippu), zdravých i klasických. Dostatek sladkého i zeleniny, vše, co každé dítě chce, ale i vše to, co by eventuelně chtít mohlo nebo mělo. Jako bonus jsem zhodnotila, že přestože nabízí hotel skutečně luxusní menu, jídlem rozhodně neplýtvá, vše, co je na mísách se většinou sní!

Snová cimra

Představte si pokoj, v podání hotelu Cavallino Bianco tzv. Family Suit, který je vybudován tak, aby dítě všude dosáhlo, mohlo se kamkoliv posadit, nebálo se na záchodě, cítilo se dobře v koupelně a navíc mělo oddělené místo na spaní, aby rodiče večer měly soukromí. Pokud někdo z vás strávil dovolenou v hotelu s malým dítětem, tak dobře ví, o čem je řeč -  chcete-li dodržovat jeho režim spánku, je osmá večerní určena ke spaní i pro rodiče, protože není kam uhnout a kam se schovat – to je panečku pěkná představa dovolené. Tady to tak nebylo, obyčejný hotelový pokoj a v něm všechno tak, jak to právě potřebujete, nic nechybělo a nic nepřebývalo.

Princeznou po porodu několika dětí

Kamarádka Líba má takovou historku – nechala se vyfotit s bříškem a korunkou jako princezna, protože po porodu už bude prý jen královnou – a to mě inspirovalo k následujícímu přirovnání, protože která z nás se po porodu cítí jako královna? A bezstarostnou princeznou? Tou už nebudeme nikdy!
Abych vám popsala své pocity, bylo to něco mezi královnou Kleopatrou se všemi jejími služkami a miminkem u mámy v bříšku. Na pár dní jsme byli objati teplem a hřejivou náručí luxusu, užívala jsem si (o samotě) venkovní vyhřívaný bazén s pohledem na majestátní hory, zatímco dítě s otcem drandilo na klouzačkách v tak příjemně teplé vodě, že o možném nastuzení nemohla být ani řeč. Pak jsem si vypila ajurvédský čaj (sama) a v místním obrovském županu a svítivě zelených crocsech se přesunula na pokoj. Prolistovala jsem si dětské Vogue v italštině a tvrdě usnula. Okolo čtvrté jsme se všichni společně (jako královská rodinaJ) vydali na svačinu do jedné z menších restaurací ve světle žlutých tónech kůže a světlého dřeva. Dala jsem si houstičku a kávičku a výborný salám a zákusky …a odvalila se zpátky na pokoj. Pak byl čas na procházku po malebném městě, na nějaký výlet anebo jsme mohli dát dítě do jednoho patra hotelu, které bylo celé i s domečky, hračkami a personálem vyhrazeno jen dětem všeho věku – program byl pro ně připraven až do desáté večerní už od rána. Mezitím nějaká ta masáž, posezení na balkoně s knihou či klidný rozhovor po letech o partnerských starostech.
Na večeři jsme většinou šli po sedmé hodině, když jsme se nabažili relaxu ve wellness. Servírovaná večeře se speciálním jídlem pro děti, milý číšník neustále k ruce, a když náhodou „smraďoch“ nechtěl jíst, co mu bylo naservírováno, klidně nám udělali špagety s rajskou omáčkou, kdykoliv jsme si řekli a ještě se u toho všichni vesele smáli.

Ať si běhá, cáká, pokřikuje!

Největší rozdíl oproti běžné dovolené v normálním hotelu však byl asi v tom, že jsme se necítili jako méněcenní. Všichni okolo nás měli děti a čas od času některé z nich něco vylilo, zvrhlo nebo začalo z ničeho nic ječet. Jen jsme se na sebe chápavě usmívali a uvnitř děkovali bohu, že v tom nejsme sami. Znáte ten pocit, když se v naprosté nervozitě snažíte usměrnit své dítě, aby ve světě dospělých neobtěžovalo hlukem či pohybem? Tak tady byste ho nezažili ani na minutu, pohyb malých človíčků a hluk byl vítán a to bylo na tom to báječné, to luxusní a to nadstandardní.

Text: AMV pro L´Amour baby, Foto: Cavallino Bianco