O lepším životě: Adéla Jonášová

Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

Testování: O KeepCupu a lásce nás dvou / 14.12.2013

Tak nadpis zní samozřejmě hloupě, protože tenhle článek bude především o KeepCupu. Ale taky bude o tom, co nového nám taková ranní „káva s sebou pro manžílka“ přinesla do desetiletého soužití nového.

KeepCup už jsem chtěla mít tak dva roky, ale nejvíc jsem zatoužila na letošním Coffe festu. Na zoot.cz jsme tedy společnými manželskými silami vybrali plastový kelímek s barevným motivem, tuším, s názvem Midnight. Je prostě moc hezky červeno-šedo-tmavě modrý, takže neurazí ani mě, ani manžela ani děcko, kdyby si náhodou někdy chtělo dát na písku kafíčko. Velikost je M, protože ten větší tak leda na kolu, menší by se snést ještě dal, ale ten XS, ten mě fakt pobavil, neumím si s ním představit dospěláka a už vůbec ne chlapa:).
Kelímek dorazil ve stylové recyklované papírové krabičce popsané vším, co potřebuju o svém KeepCupu vědět. Redukuje nadužívání jednorázových kelímků v restauracích na kafe s sebou, je zcela netoxický, vyrobený z potravinářsky schváleného polypropylenu a bez BPA.  No a je už podle krabičky tak chytrý, že vám to kafe, nebo džus nebo cokoliv, co chcete cestou bumbat, nevystříkne ven. Krabička také říká, že odpovídá baristickým standardům, což nevím přesně jak, ale asi velikostí, že?

Naostro

Ačkoliv je podle všeho netoxický, po otevření jsem ho natřikrát vyplachovala vroucí vodou, protože ten plast úplně nevoněl a bála jsem se, že mi nechá v nápoji nežádoucí příchuť. Vyzkoušela jsem otvírání, víčko se nijak nešroubuje, plast je celkem ohebný, takže snadno otevřete a zase zaklapnete. Dírku na pití si vytvoříte tak, že sponu, která dírku uzavírá, přepnete do vedlejšího otvoru – to je moc cool. A pije se z něj dobře – je-li nápoj patřičně schlazen mlékem, ani si tím kafem jazyk nespálíte. Teplotu sice neudrží, není to termohrnek, ale zase vás nikdy nepopálí díky gumovému pruhu okolo kelímku – ten tam není na parádu, ale místo chňapky.

A co s tou láskou?

Abych náš nový KeepCup patřičně využila, začala jsem manželovi každé ráno do auta připravovat snídani. Do KeepCupu kafe s mlékem a s řádnou porcí cukru a k tomu třeba domácí palačinky anebo nějakou houstičku. Když jsem to udělala poprvé, bála jsem se, že mě se svým akurátním vzhledem a perfektně vyleštěnýma botama s nějakýma palačinkamav alobalu kopne do zadku. Ale rozzářil se jako sluníčko a měl fakt radost. Když se pak každý další den stal náš Midnight KeepCup spojnicí mezi sychravě protivným a nekomunikativním ránem a hezkým příjemným dnem, měla jsem větší radost než posledních několik narozenin či Vánoc. Díky Zootu, díky KeepCupu:-).

text: AMV, foto: Zoot.cz