Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

LOHAS BLOGGER ROKU 2014 / 18.3.2014

Výzvu k tomu, aby se zúčastnili našeho projektu, obdržela více než stovka bloggerů. Jen několik desítek jich však našlo odvahu, „challenge“ přijalo a rozhodlo se originální formou poodhalit českým čtenářům tajemství udržitelného životního stylu. Jak se s tím ta která bloggerka poprala, uvidíte v nejbližších dnech sami – startujeme 21. 3. 2014. Od 20. 4. 2014 navíc svým hlasováním na fb můžete sami rozhodnout o krásné třetí ceně pro jednu z nich!
 

Jaké konkrétní dárky do soutěže v hodnotě více než 90 000 věnovaly jednotlivé udržitelně smýšlející značky, se dočtete ZDE.

Děkujeme následujícím značkám, které smýšlejí udržitelně a na českém trhu nabízejí jen to nejlepší pro vaši krásu i zdraví

Ahinsa Shoes

Ahinsa je starý védský výraz, který lze přeložit jako "nenásilí". Znamená to vznešený a zodpovědný způsob života a uvažování. Boty Ahinsa se vyrábí:bez násilí na zvířatech - boty jsou 100% vegetariánské/ veganské, neobsahují části ze zabitých zvířat; bez násilí na lidech - snaha o "fair trade" etickou výrobu bez vykořisťování a zneužívání výrobních pracovníků; bez násilí na zdraví zákazníka - boty jsou koncipovány ve spolupráci s fyzioterapeuty tak, aby co nejméně limitovaly váš pohyb, vaši přirozenost - cítíte se v nich téměř jako naboso! Více o konkrétních modelech hledejte ZDE.

Alva

Přírodní produkty alva, jejichž domovem je dolnosaský Osnabrück, úspěšně působí na trhu již od roku 1988. Jejich výroba je založena na mnohaletých zkušenostech a vědomostech v oblasti ekologie a trvale udržitelného rozvoje. Zakladatel přírodní kosmetické značky, Martin Plassonke, je přesvědčen, že jedině nejvyšší kvalita, BIO suroviny z anti-monokulturního zemědělství a hluboké znalosti o pokožce jsou cestou pro výrobky budoucnosti. Aby vysoké nároky na kvalitu byly splněny již u samotných surovin, založil Plassonke v Austrálii dokonce vlastní BIO tea tree plantáž. Více o produktech značky alva zjistíte ZDE.

Dipam

Přírodní včelí svíčky holandského producenta Dipam obsahují 100% včelího vosku bez přísad. 100% přírodní svíčky ze včelího vosku jsou již dlouho známé pro své pročišťující účinky. Přispívají ke zlepšení kvality vzduchu v místnosti tím, že produkují záporné ionty, které mají na ovzduší stejný účinek jako pokojové rostliny a elektronické ionizátory. Pomáhají tak čistit vzduch, který dýcháme, od prachu, plísní, pylu a jiných alergenů. Čistý včelí vosk je tím pádem vysoce vhodný pro alergiky nebo osoby citlivé na vůně. Říká se také, že pálení 100% včelího vosku před spaním pomáhá dosáhnout klidnějšího spánku. Studie ukázaly, že hořící včelí vosk stimuluje hypofýzu, která zvyšuje intuici, kreativitu a aktivitu snů. Včelí vosk hoří jasněji a déle - až třikrát déle než parafín. Vrhá jasnější světlo, jehož vlastnosti jsou srovnatelné se slunečním světelným spektrem. Více o svíčkách Dipam najdete ZDE.

Dr.Hauschka

Kosmetika Dr. Hauschka německé společnosti WALA přináší již více než 40 let ucelenou péči o pokožku založenou na rytmickém koloběhu přírody, rovnováze a léčivých účincích biodynamicky pěstovaných rostlin v jejich nejpřirozenější podobě. Principem kosmetické péče Dr.Hauschka je normální fungování pokožky na základě vlastních obnovovacích mechanizmů a rytmů. Nejdůležitější je předejít všem abnormálním projevům, jako je suchost, přecitlivělost, přemašťování apod. Jednotlivé typy pleti prostřednictvím specifické kombinace přípravků dosáhnou schopnosti samoregenerace a prospívají bez přidávání látek (zejména pak těch nepřírodních) zvenčí. Podrobnosti o přípravcích hledejte ZDE.

Ecotools (k dostání v dm)

Značka Ecotools nabízí velmi kvalitní štětce vyrobené šetrně k životnímu prostředí. V portfoliu, dostupném v dm drogeriích, najdete štětec na tvářenku, bambusový štětec na pudr, pokladový štětec a také bambusový štětec na oční stíny. Profesionální štětce jsou vyrobeny z přírodních a recyklovatelných materiálů. Štětiny jsou z přírodního materiálu, rukojeť štětců z bambusu a dále je použit recyklovatelný hliník a obaly jsou také recyklovatelné. Podrobnosti o sortimentu značky najdete na jejich mezinárodním webu ZDE, štětce koupíte v dm nebo ZDE.

fra

Nezávislé nakladatelství fra přináší na český trh už několik let kvalitní zahraniční i české autory v graficky zajímavém, překladatelsky a autorsky velmi kvalitním, nepříliš nákladném a nikdy příliš objemném paperbacku. V jejich produkci právě vycházejí novinky: Ondřej Lipár – Komponent, Vilém Flusser – Za filosofii fotografie, Kateřina Rudčenková – Chůze po dunách, Martina Blažeková – Lom a Roland Barthes – Říše znaků. Více info hledejte ZDE.

Hempoint

E-shop se sídlem v Českých Budějovicích nabízí kromě skutečně erudovaných rad ze světa konopí i nejrůznější produkty z této udržitelné, velmi houževnaté a samozáchranné suroviny. Kromě vlastní produkce bylinných solí, cukrovinek a jiných pochutin z konopí, dovážejí do Česka značku Dr. Omega a nejrůznější produkty z konopí včetně látek a oblečení. Více informací hledejte na www.hempoint.cz, konopné recepty a sortiment značky Dr.Omega najdete ZDE.

Lavera

Firma laverana GmbH byla založena roku 1987 jako rodinný podnik na malém statku poblíž Hannoveru s cílem vyrábět opravdovou přírodní kosmetiku. Dnes má přes sto zaměstnanců a patří mezi čtyři nejvýznamnější producenty přírodní kosmetiky na světě. Zakladatel firmy Thomas Haase, který sám vyvíjí všechny receptury, trpí od dětství neurodermitidou, a proto jsou všechny kosmetické výrobky lavera tradičně zaměřeny na citlivou pleť. Nejnověji najdete pod touto značkou renovovanou vlasovou péči či velmi širokou škálu dekorativní kosmetiky. Více informací hledejte ZDE.

Bio-Bachovky (Les Fleurs de Bach)

Francouzská značka Les Fleurs de Bach dovezla do ČR a SR před několika lety Bachovu květovou terapii v bio kvalitě. Vedle 38 základních esencí, které se získávají originální metodou předepsanou Dr. Edwardem Bachem (značka má certifikát originality), však nabízejí i již nakombinované esence pro různé účely, parfémy, toaletní vody, tělovou a pleťovou kosmetiku a aromaterapii. Přesně podle filozofie Dr. Bacha a jeho tvrzení, že květovou terapii je vhodné vnímat všemi smysly, tak nabízejí kompletní portfolio přípravků péče o tělo i duši. Více na www.biobachovky.cz.

Logona

Německá značka kontrolované přírodní kosmetiky LOGONA, nabídla během 36 let svého působení kosmetickému trhu nejednu prvotinu. V roce 1988 jako první přinesla protisluneční ochranu v bio kvalitě, v roce 1989 přírodní dekorativní kosmetiku taktéž v bio kvalitě. Rok 1994 přinesl Logocos celému světu přírodní šampony založené na rostlinných tenzidech bez obsahu Amonium Lauryl Sulfatu a Sodyum Laureth Sulfatu. V roce 2005 přišla značka Logona s unikátním patentem, který nabídl zákazníkům čistě rostlinné barvy v podobě krému. Dnešní portfolio této tradiční evropské značky kontrolované přírodní kosmetiky nabízí dekorativní kosmetiku, široké portfolio barev, šamponů a hloubkové péče o vlasy a v neposlední řadě tělovou i pleťovou péči pro všechny, včetně ekzematiků, alergiků a dětí. Značku Logona zakoupíte ZDE.

Moleskine

Značka Moleskine jsou diáře a zápisníky, které v minulosti používali velcí spisovatelé a umělci, firma jako taková existuje od roku 1996. Od konceptu až k samotnému návrhu, od volby materiálu po konečnou výrobu se důkladně zabývá kvalitou. Každý produkt je vyrobený tak, aby vydržel a prošel časem jako nadčasový! Sešity a zápisníky Moleskine® jsou vyrobeny z papíru, který neobsahuje kyseliny. Všechny nové papíry Moleskine® mají certifikát od FSC (Úřad pro dohled nad lesy). Všechno, co Moleskine nyní vyrábí, neobsahuje polyvinylchlorid. Legendární diáře, zápisníky a designové doplňky zakoupíte ZDE.

Priti NYC

PRITI NYC jsou unikátní laky na vodní bázi a bez syntetických rozpouštědel ve více než 100 barevných odstínech. PRITI NYC laky na nehty neobsahují žádné toxické látky jako toluen, formaldehyd nebo dibutylftalát. Zakladatelkou značky je Kim D'amato, která tuto myšlenku vybudovala v těhotenství, kdy chtěla, aby nejen strava a kosmetika, ale i krásné nehty odpovídaly zdravím standardům. Pravidelné kolekce tvoří ve spolupráci s návrháři, jako je např. Stella McCartney. V portfoliu naleznete také kompletní péči o nehty, včetně šetrných odlakovačů (!) na bázi ekologicky pěstované sóji, bez acetonu a agresivní vůně. Nakupovat laky a péči této značky můžete ZDE.

Purity Vision

Značka Purity Vision nabízí portfolio několika málo produktů péče o tělo včetně oblíbeného kokosového oleje, růžové vody a série BioEpil. Jejím cílem je dosáhnout co možná nejvyšší kvality za dobrou cenu, podporuje sociální projekty po celém světě, hledá v nejmodernějších laboratořích a inspiruje se moudrostí prastarých kultur. Výrobky jsou pokud možno certifikovány v BIO kvalitě a dají se využít mnoha způsoby. Respektují ekologické hledisko, jak při výrobě, tak při přepravě a prodeji. Více info ZDE.

Redecker

První Redecker kartáče byly ručně vyrobeny v Německu v roce 1935. Dnes značka Redecker znamená úspěšnou kombinací přirozenosti, funkčnosti a designu. Kartáče jsou vyrobeny nejčastěji z hruškového, bukového nebo olivového dřeva, které je ošetřeno přírodními oleji a vosky. Takto ošetřené dřevo pak odpuzuje vodu, proto jsou kartáče také tou pravou volbou do koupelny. Štětiny ze zvířecích chlupů a dřevěné kolíky jsou další přirozenou součástí kartáčů Redecker. Pro tyto účely využívá kančí štětiny a na dětské kartáče jemnou kozí srst. Dřevěné kolíky se zaoblenými konci umožňují jemnou a příjemnou péči o pokožku hlavy s hustými i jemnými vlasy. Optimalizovaná integrace dřevěných kolíků vložených do přírodního kaučuku také zabraňuje vytrhávání vlasů, dřevěné kolíky absorbují velmi málo tepla během fénování a jsou antistatické. Vyberte si pro sebe ten pravý kartáč ZDE.

Rolland

Značka profesionální kosmetiky ROLLAND působí na trhu ve více než padesáti zemích celého světa. Italská rodinná firma s téměř sedmdesátiletou tradicí si zakládá na využívání přírodních přísad a ekologickém přístupu k výrobě. Její velkou předností oproti běžným průmyslově vyráběným produktům je maximální možný obsah přírodních látek a absence zatěžujících chemických přísad. V souladu se současným oblíbeným BIO trendem striktně nepoužívá parabeny, umělá barviva, syntetické vůně a další chemické prostředky. V portfoliu značky naleznete profesionální vlasovou kosmetiku OWAY, profesionální pleťovou kosmetiku BIO3T, péči o tělo a ruce RICHGREEN a dětskou pečující řadu s certifikátem Econat s názvem GEMMA. Více info najdete ZDE.

Sante

Značku Sante produkuje německý LOGOCOS, který vyrábí také značky Logona a Fitne. Biokosmetické standardy nejvyšší kvality jsou samozřejmostí, ovšem značka Sante se navíc profiluje svým mladistvým designem a inovativními produkty cenově dostupnými pro celou rodinu. V portfoliu najdete vedle vynikající dekorativní kosmetiky také laky na nehty bez formaldehydu, toluenu a kalafuny, dále pak šampony na vlasy, pleťovou a tělovou péči a opravdu exkluzivní portfolio produktů pro muže hned ve třech vonných variacích a velmi příjemné designu. Nakupovat kosmetiku SANTE Naturkosmetik můžete ZDE.

Ulrich

Výhodou pracího a čistícího programu firmy ULRICH je jeho stavebnicový systém, jehož jednotlivé složky se navzájem doplňují. Přípravky ULRICH jsou díky své vysoké koncentraci velmi úsporné v dávkování, vysoce účinné, nejsou testovány na zvířatech a jsou vyrobeny z obnovitelných přírodních zdrojů. Neobsahují fosfáty, tenzidy, optické zesvětlovače, umělé vonné látky, agresivní kyseliny, konzervační látky, plnidla, chlor, čpavek a jsou biologicky odbouratelné. Velké kanystry a kbelíky lze využít ke znovudoplnění menších balení. Všechny přípravky lze využít, jak v domácnosti, tak v průmyslové sféře. Více informací o produktech a sortimentu naleznete ZDE.

Weleda

Švýcarská farmaceutická firma s více než devadesátiletou tradicí výzkumu a produkce přírodní kosmetiky Weleda je na českém trhu od samého počátku své existence s delší pauzou v dobách komunismu. Weleda je celosvětově největším výrobcem čistě přírodní kosmetiky, BIO kosmetiky a přírodních léčiv. Její tržní síla a tradice jsou jedním z benefitů, které zajišťují zákazníkovi prověřenou kvalitu v relativně příjemném cenovém rozpětí. Pro své výrobky používá okolo 1000 přírodních surovin. Růži a granátové jablko dováží z Turecka, kosatec a arganový olej z Maroka, sezamový olej z Mexika, citrony z Argentiny či Itálie apod. Vedle těchto exotičtějších ingrediencí, které vždy odebírá s ohledem na férový obchod a dobré zacházení s dodavateli včetně důkladného zaškolení, si Weleda pěstuje rostliny ve vlastních zahradách ve Francii, Švýcarsku a v Německu ve městě Schwäbisch Gmünd. Více o pleťovém, tělovém, vlasovém i vyhlášeném dětském sortimentu této značky najdete ZDE.