Jak poznat dobré boty nejen na podzim a zimu?

Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

Nejlepší příspěvky LOHAS BLOGGER 2014 / 25.4.2014

Bloggerská challenge, která probíhala od 21. 3. 2014 je už téměř týden u konce, poslední příspěvek byl uveřejněn v neděli 20. dubna. Dnes bychom chtěli celou výzvu zhodnotit a ukázat vám nakonec 12 nejlepších příspěvků českých a slovenských bloggerek, které budou bojovat o 1. a 2. místo v této soutěži.

Účelem celého projektu LOHAS BLOGGER 2014 bylo ukázat lidem možnou cestu tak, aby se přestali děsit při zmínce o eko, bio a fair trade a našli si své vlastní chápání pojmu udržitelný životní styl.
Lifestyle of Health and Sustainability, tedy LOHAS, byl na začátku pouze marketingovým nástrojem, který se po roce 2000 začal využívat v Americe. Některé firmy jej používají jako argument, že i jejich často velmi chemické až toxické produkty mají myšlenku a díky nim je podpořeno něco dobrého. Ale myšlenka LOHASu je velkolepější, protože je univerzální, protože říká vám vše, že pokud každý uděláme alespoň trochu, bude to znamenat mnoho.
Především proto a z mnoha jiných důvodů jsme se rozhodli v roce 2009 vytvořit webový portál Magazín LOHAS. Nebylo to zadarmo a vlastně to nebylo ani levné - náklady se pohybují v desítkách tisíc korun, ale hlavní myšlenkou bylo vytvořit webovou lifestylovou platformu, která vše uvidí alespoň trochu zeleně a tím namotivuje vás, čtenáře, k malinkatým krůčkům. Pokud tedy alespoň někoho z vás jeden jediný článek, recept či rozhovor maličko ovlivnil a pootočil ke slunci, tak náš web splnil svůj účel.

Jak to vzniklo?

Magazín LOHAS je psán blogovou formou a většinu příspěvků zajišťuje, píše a prožívá Andrea Mouaddab Vémolová, majitelka domény a stvořitelka projektu. Sem tam se objeví příspěvek od přátel a známých, kteří mají co říct, ale vzhledem k tomu, že za celou dobu svého fungování web nevydělal ještě ani korunu, není na zaplacení přispívajících a když nejsou peníze, nemůžou být příspěvky podle našich představ, a tak ať jich je raději méně, našich vlastních:). Tímto posíláme dík Janě Nuslauerové, Andree Burgerové, Zuzaně Šustové a Eriku Lukavskému, kteří bez nároku na honorář občas přispívají.
"Projekt LOHAS blogger 2014 v podstatě nastartoval jakési zakončení jedné pětileté éry, během které jsem porodila své první dítě, osamostatnila se a založila si PR agenturu, která se postupně přeorientovala jen na biokosmetické klienty. Před tím jsem myšlenku LOHAS rubriky zhmotnila v úžasném časopisu Sanquis, kterého jsem několik krátkých měsíců byla součástí a který byl svého času jedním z nejlepších časopisů, jaké jsem kdy četla. Poté jsem se začala pohybovat na volné noze díky šťastným náhodám spojeným hlavně s tímto médiem, začala jsem svobodně podnikat a většinu ušetřených peněz jsem vedle rodinných výdajů vložila do toho, abych uskutečnila svůj sen - mít svou lifestylovou platformu o zdravém životním stylu. Toužila jsem po jisté žurnalistické kvalitě, jak jsem byla zvyklá z dřívějších svých působení jako redaktorka v médiích, ale na druhou stanu jsem chtěla i používat čtenářsky bližší bloggerský styl - na blog to však nebylo, investice byla dle mého potřeba. Na závěr této éry jsem také podruhé otěhotněla, přírůstek čekáme na přelomu září a října, " říká k pěti letům s LOHAS Magazínem Andrea M. Vémolová.

LOHAS BLOGGER 2014

Děkujeme tedy tímto všem bloggerkám, které skutečně bez bázně zapojily svůj blog do projektu, který měl za úkol osvětlit širokému čtenářstvu způsob života, jímž lze žít, aniž by se z vás stal zelený radikál v batikovaném triku. Díky opravdovému inspirativnímu nasazení se podařilo nasbírat více fanoušků na facebooku a představit lidem hned 17 značek, které jistě mají svým zákazníkům co nabídnout, nehledě na všechny ty skvělé myšlenky, které bloggerky předaly svým věrným a podle komentářů i mnohé z nich posunuly tím správným směrem, což je ten největší díl jejich práce. Počet čtenářů magazínu se v podstatě nezvýšil, což vypovídá o tom, že už v tuto chvíli, se svými 4000 čtenáři měsíčně, jsme na svém maximu. Ale 4000 čtenářů dobrých myšlenek je skvělý základ pro to, aby alespoň 40 z nich učinilo při každém článku krok k lepšímu životu, a to je více než dost. Děkujeme vám, milí čtenáře z celého srdce!!!

Kdo postupuje?

Na závěr tohoto lehce patetického :) článku, který byl i nebyl třeba, ale možná má v celé měsíční historii projektu svůj význam, vám představíme 12 nejlepších příspěvků, které se podle pravidel stanou později po editaci součástí našeho obsahu a z nichž bude už příští týden 1. 5. 2014 vybráno 1. a 2. místo. O 3. místě můžete až do 30. 4. 24:00 hlasovat v albu na našem facebooku.
Připomínáme ještě, že bloggerky mohly zpracovat recept, fashion story, článek, DIY projekt či video, prostě cokoliv, co by přispělo ke kreativnímu šíření myšlenky. Většina účastnic se zúčastnila textem či fotografiemi, volba však byla pouze na nich, jejich kreativitě nebyly kladeny žádné meze!
Vybrány byly tyto blogy z hlediska sdělení i estetické hodnoty textu a obrazového doprovodu:
Nedokonalé
Dvě třicítky
Dandelijon
Desissign
Angel Inspiration
Milionová máma
U dvou Verunek
A dále byly do užší soutěže o první a druhé místo vybrány následující příspěvky z hlediska LOHAS tématu a originality:
Kráska dne
Černá Moora
Kusanec
Kreativně s Ladybird
Život podle Lucie