Evropa

Afrika

Amerika

Asie

Antarktida

Austrálie

Reiters Reserve: Rakousko s rodinou na pohodu / 30.4.2014

Když jsem poprvé v září loňského roku strávila pár dní ve family hotelu, nedokázala jsem uvěřit vlastním očím, uším a jiným smyslům, že ačkoliv dětná, budu ještě schopna strávit svou dovolenou uspokojivě, šťastně a na pohodu. Jak jsme se měli v Cavallino Bianco v Jižním Tyrolsku si můžete přečíst ZDE

Dnes na téma "...poblíž Vídně v zelené pahorkatině s koňmi a jinou zvířenou se skví velikánské golfové hřiště a dva luxusní hotely, jeden pro rodinu s dětmi (Finest Familyhotel) a jeden pro ty, kteří děti okolo sebe alespoň na chvilku mít nechtějí (Supreme). A k tomu „milion“ bazénů, termální voda, pro děti atrakce, pro dospělé BEZ gastronomické zážitky a nudistická pohodička…" a čtěte, jak to bylo dál.
Už minule jsem obhajovala, proč luxusní hotel s veškerým servisem patří k lohas – je to proto, že člověk je součástí přírody a musí o něj být postaráno z hlediska pohody duše a spokojenosti – proto dovolená v luxusním hotelu za to někdy stojí. Jenže tentokrát mám ještě další trumfy. Majitel Reiters Reserve Südburgenland poblíž Bad Tatzmannsdorf (což je taková nic moc lázeňská vesnička, ale okolí je nádherné), Karl Reiter, totiž odebírá všechno jídlo včetně marmelád, medů, mléka, masa apod. od 300 místních dodavatelů. A na tom jídle je to znát. Takže protentokrát se budou mít skvěle nejen vaše děti bio s přesnídávkami Hipp (dostupné kdykoliv a kdekoliv v hotelu), ale i vy si pochutnáte na luxusní stravě s každou chutí přesně tak, jak má být nehledě na úžasné dětské menu pro děti starší.
A ještě ke Karlu Reiterovi, na to, že je tu na dovolené spousta lidí a je tu zaměstnáno tolik personálu, je osobní účast majitele, finančního a marketingového ředitele v jedné osobě znát na každém kroku, nehledě na to, že v hotelu bydlí a neustále se pohybuje mezi hosty - na pokoji navíc najdete po příjezdu jím osobně podepsaný vzkaz. Takže i když ve velkém, je to na způsob osobního styku s dodavatelem podobně jako na farmářském trhu. Hotel si nemůžete objednat přes žádnou cestovku ani rezervační server, jen napřímo.

Fenomén family hotelů, víte vůbec, co to je?

Termín family hotel je celosvětově používán v kontextu nadstandardních služeb pro děti a jejich rodiče (všimněte si, že na dovolenou jedou děti s rodiči, ne rodiče s dětmi). Nejen vybavení pokojů je přizpůsobeno dětem, většinou bez poplatku dostanete cokoliv, co vaše dítě potřebuje, nepočítám-li dnes už běžnou postýlku, přebalovák, dětské prkýnko či nočník - rozuměj můžete mít i chůvičku nebo v jakoukoliv denní dobu dětskou výživu v bio kvalitě. Kromě toho, že pokoje jsou pro děti bezpečné a velikostně dobře uzpůsobené, může se vaše mrně pohybovat po hotelu v rámci nejrůznějších dětských zábav, atrakcí, miniaquaparků, hřišť a dětských koutků. V takovém hotelu se v podstatě nenajde místo, kde byste si v klidu nevypili kávu a vaše dítě si nenašlo svou zábavu. V zahraničí bývá navíc běžnou součástí ceny i celodenní hlídání dětí už od 3 měsíců v jakýchsi školičkách s vyškoleným personálem, celodenní zdravá strava včetně svačin apod. Hlavní výhodou family hotelů je ovšem to, že zatímco v jakékoliv restauraci či jiném zařízení v Čechách, kde si chcete jako dospělá osoba ulevit chvilkou klidu, se cítíte jako vetřelec, protože vaše dítě má svá pnutí, projevuje se výkřiky, běháním a neklidem; v dětském hotelu máte pocit, že je vše v nejlepším pořádku. Hlasitě se projevují všichni osazenci a s dítětem jste naopak vítáni - tedy k rezervaci místa ve family hotelu v zahraničí bezpodmínečně potřebujete mít s sebou dítě. Využívají toho i někteří prarodiče, kteří „trhají“ dítka z náručí svých rodičů, aby si za rozumnou cenu užili týdenní servis all inklusive včetně alkoholických nápojů:).

Jak to bylo ve Finest Familyhotelu?

Takže z Prahy je to asi 450 km, tedy s děckem v autě nějakých 5 hodin cca. Když jsme k resortu přijížděli, trochu jsem se „ofrňovala“ nad okolní pastvinou s koňmi a krajinou bez hor a moře. Jenže pak nám přidělili pokoj a já měla výhled do všech stran zelený, uklidňující, bez silnic, železnic, letadel a jiného městského hluku. Dalo by se říct „hotelový resort na samotě a kousek u lesa“. Po pár dnech zelených pohledů a kopečkových panoramat jsem pochopila, že nepotřebuju k dovolené ani hory ani moře, že mi mírné podnebí s 300 slunečnými dny v roce naprosto a zcela vyhovuje. A ještě kdybych ráda běhala nebo jezdila na kole, tak do okolí se nabízela výborná možnost těchto aktivit.
Rakousko je navíc velmi podobné naší zemi, a tak se vlastně budete cítit stále jako doma, jen ještě komfortněji. Dovolená v jakémkoliv family hotelu je pro rodiče šťastnou chvilkou pohody a pro děti rájem – obzvláště je-li vše podpořeno servisem all inklusive, lahodnými potravinami v té nejlepší kvalitě hned 4x denně, dětským wellness se třemi bazény s místní termální vodou o teplotě nad 30 stupňů a s tobogánem, dále pak venkovním hřištěm a soustavou bazénů, golfovým hřištěm se 77 jamkami, tenisovými kurty, stájí s lipicány a několika výběhy s vodními buvoly, krávami, poníky… A to jsem ani nezmínila, že vaše dítě může v hotelovém resortu Reiters Reserve Südburgenland být také celodenně pod dohledem zkušených vychovatelů (někteří dokonce mluví slovensky) a vy si ho můžete na pár hodin či na výlet „vypůjčit“. To vše v ceně, která se kromě července a srpna pohybuje okolo 60 000 Kč na týden pro 2 dospělé a 2 děti i s cestou vlastním vozem. Vaší dovolenou vás v rámci nikdy nekončícího animačního programu pro děti různého věku bude provázet vodní buvol Kasimir a myš Lily. Finest Familyhotel doporučuju všem golfistům, jezdcům na koních, milovníkům zvířat a vodní zábavy nebo jen unaveným rodičům, kteří chtějí mít vedle příjemné dovolené s rodinnou také pár chvil jen pro sebe. Více na www.family.reiters-hotels.com.

Pár osobních postřehů

* Jestliže vstoupíte do recepce a čtyřhvězdičkový hotel se vám zdá na první pohled tak trochu „okopaný“, vězte, že je to dobré znamení, protože vaše dítě může cokoliv rozmlátit, polít či odřít a personál se na vás bude stále usmívat – s tímhle se tu počítá.
*Rodinný hotel je ideálním místem k osamostatnění se vašeho dítěte – na všech místech najde nějakého parťáka, všude je navíc i někdo dospělý, kdo má podobné rodičovské reflexy jako vy, takže zachytne a podchytne kdejaký pád i cizího dítěte.
*Jestliže je k obědu v nabídce pár růžiček květákobrokolice, camembertové trojhránky, kousek ogrilovaného masa a trocha tortellini na mexický způsob, vše z domácích zdrojů a místního původu, zaražte v sobě všechna citoslovce typu „ble, fuj, achjo, zase zelenina“ a nandejte si všeho do sytosti – tak vynikající oběd s pestrou směsicí plných chutí, který vás zasytí i skutečně nasytí po stránce výživové, jste ještě nejedli.
*Jestliže je v hotelu několik dětských bazénů o teplotě nad 30 stupňů a tobogán, připravte se, že budete mokří i s vaší luxusní frizúrou, a to hned několik hodin v kuse.
*nepřežeňte to s alkoholem, dostupnost koktejlů od 12:00 do 24:00 v rámci all inklusive může být celkem zrádná. Anebo si půjčte nějaké dítě, prskněte ho ke Kasimirovi do herny na celý den, kde se o něj výborně postarají školené vychovatelky, a sami si dejte do nosu – i takto se dá pojmout dovolená ve family hotelu.

text: AMV, foto: Reiters a AMV