O lepším životě: Adéla Jonášová

Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Lucy Angel fotí panelákový život pod modrým nebem / 18.9.2014

"Není důležitá spousta místa, ale to, jak prostor který máme, umíme využít." Od mala jsem byla panelákové dítě, s přírodou jsem přišla do kontaktu pouze v případě, že jsem sešla 7 pater schodů. Postupem času jsem přicházela na to, že i když jsem holka z města, chybí mi v životě spojení s přírodou. Květiny u nás nikdy dlouho nevydržely, a jediné zelené co se u nás doma našlo, byl zelený čaj.

I přesto, že stále žiji v bytě, využila jsem potenciál naší terasy k propojení s venkovním světem. V teplých dnech se velká část našeho života odehrává právě na terase. Je to místo, které patří k mým radostem. Celé léto na ní jíme, hrajeme si s dětmi, odpočíváme.

Jídlo na terase

Letošní rok jsem se rozhodla pro pěstování bylinek, je to způsob, jak vynaložit úsilí na něco, z čeho se později budu radovat. Nač krmit penězi konzumní společnosti, když si těch pár kousků dokážeme vypěstovat sami.Ten pocit, když ráno vstanete, vytáhnete z ledničky tvaroh a nakráčíte si to na balkón / terasu pro hrst čerstvých bylinek. Věřte, že vám domácí pomazánka bude i daleko více chutnat. A s hrnkem teplého čaje, kombinace k nezaplacení.

Rodina na terase

V rámci zabydlování terasy jsem se pustila i do projektu, který byl dělán účelně pro děti. Nelíbí se mi, když lidé začnou nanovo a vše hned vyhodí. 
Sehnala jsem starou desku, která by nakonec skončila u popelnice, tabulovou barvu a pustila se do tvoření dětského koutku. Takže k dobré kávě si vychutnávám jak pohled na modré nebe, tak i pohled na umělecká díla, která se denně mění. 

text a foto: www.angel-inspiration.cz