Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Milionová máma zdravou svačinou krmí nejen popelnice / 25.9.2014

Viky si konečně zvykl na auto, nemostuje po každé, když ho přikurtovávám do sedačky. Možná je to i tím, že s sebou vozíme různý svačinky a on chroupe, co se dá. Nebo tím, že mu Nelča zpříjemňuje cestování hlasitým zpěvem.

Společně s CD si střihne duet s Lenkou Filipovou i desetkrát za cestu. Oblíbila si píseň Zamilovaná a tak nám po cestě vyje text: "Jsem stále stejná a přitom jiná jsem. Jsem zamilovaná." Ve třech letech mi to připadá brzo, ale dneska je asi vážně možný úplně všechno! Fakticky!

Když jsme jeli naposledy po D1, naše zaláskovaná zezadu volala: "Mami, já krmim mouchu!" „Cože?“ prolítlo mi hlavou. Pak jsem si ale řekla, že na krmení mouchy v autě není asi nic divnýho. Jenže to bylo loupákem a ta mrcha moucha ten loupák prostě nežrala. Nevim, jestli jí nechutnal nebo co, ale byl rozdrobenej snad po celý podlaze. Až k nám zas příště přilítne, tak si to s holčičkou vyřídím. Jako bordel v autě nám dělat nebude! Ještě větší vztek na ni bude mít manžel, když bude auto vysávat.
Bohužel nebo spíš bohudík, zvířectvo v autě není to jediný, co naše rodina krmí. Pravidelně chodíme vykrmovat popelnice. Když jsme byli naposledy nacpat pupek jednomu hladovýmu kontejneru, Nela se mě ptala, co se děje s odpadky, které odvezou popeláři. Barvitě jsem ji vykreslila úžasnou hromadu, která se krásně zvětšuje a jednou možná ani nemrkneme a takovýhle hromady budou všude kolem nás. Naši malí lidi prostě nechtěj bydlet na smeťáku, proto recyklujem, co se dá. A dá se toho opravdu dost, včetně hraček a oblečení. Klidně koupím i z druhé ruky a všechno posunuju dál.

Zajímalo by mě, když otázka ohledně odpadu může napadnout 3 leté dítě, kolik dospělých napadne taky. Možná, když na to upozorním, se pak nad tím pak zamyslí víc lidí! A až půjdeme opět krmit hladový plechový bedny, nebude mezi odpadky ležet plastová láhev! Hlavně když kontejner na plasty je jen o půl metru dál!
    Možnost třídit má prý už 99% obyvatel, ale kolik jich skutečně třídí?! Zkuste si hru, jak třídit odpad tady. Nevím, jestli to něčemu pomůže, ale alespoň si vy nebo vaše děti ověří, zda třídíte správně.

text a foto: www.milionovamama.cz