Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Testovali jsme: Gelovou chytrou vložku pro poporodní hojení / 9.10.2014

Chytrou vložku jsem obdržela k testování těsně před tím, než jsem se před měsícem odebrala k porodu v nemocnici na Bulovce, o čemž ještě bude řeč později. Jelikož mě při prvním porodu u Apolináře krutě nastřihli, říkala jsem si, že ať tak či tak - k poranění jistě dojde, a tak jsem tuto pomůcku uvítala.
 

Porod proběhl a nakonec došlo jen k několika trhlinám na pár místech, čili, k hojení toho bylo mnohem méně než minule. Při chaotickém odjezdu do porodnice jsem ji nechala doma, a tak mi ji manžel dovezl až druhý den, pěkně vychlazenou a připravenou k aplikaci.
V porodnici jsem nachlazený gel vyzkoušela jen jednou, protože společná lednice bez mrazáku byla až na úplně druhém konci chodby a to mi za tu námahu ani nestálo. Po porodu, jak jistě víte, jsou v době odchodu očistků ideální takové ty síťované kalhotky, které drží vložku, případně dvě. Zkusila jsem tedy na gelovou vložku nasadit ochranný gázový obal a vložit ji do kalhotek – váhou by bylo vše v pohodě, ale ve chvíli, kdy silně krvácíte, je to zcela nepraktické, protože gáza toho moc nepochytá. Proto jsem nakonec gelovou vložku umístila pod tu hygienickou a již nechladící ji využila k lepšímu komfortu při sezení… Protože na snídani, oběd, večeři a za návštěvami jsme si zkrátka všechny musely dojít a vysedět si ty chvíle na po čertech tvrdých židlích. Ani po prvním porodu ani teď mě nenapadlo využít nafukovací kruh, ale to sezení na gelu bylo v těchhle situacích mnohem pohodlnější. Také usedání nebylo o strach, co kde napnete a kde se špatně opřete. Z tohoto pohledu jsem ji v porodnici využila maximálně.

Fakta od výrobce

Poporodní gelová vložka poskytuje okamžitou chladivou úlevu od bolesti po porodu, způsobenou poporodními poraněními, šitím či hemoroidy. Vedle chlazení je zde už zmíněný účinek zmírňující tlak a nepohodlí při sezení. Pozor - obsažený gel je určen pouze k chlazení, nikoliv k ohřívání. Více informací včetně studií a pádných argumentů, proč vložku mít a chtít, najdete na www.chytravlozka.cz.
Co se týká ceny, ta je, myslím, příznivá. Znám skvělý přípravek podobného druhu na hemoroidy, kterým ono místo chladíte vždy jen po dobu 8 minut, produkt vydrží 6 měsíců a stojí skoro 1000 Kč – jeho prokázané účinky úlevy chlazením jsou až 10 následujících hodin. Proto si myslím, že cena 450 Kč za 2 femé Pad je solidní a férová, navíc k expiraci přípravku nedochází, a tak můžete s její pomocí dosíci hojení hned po několika porodech.

Kdo a jak konkrétně ji určitě využije

Vložka se umístí na 2 hodiny do mrazáku, po vyjmutí můžete dle potřeby nasadit ochranný gázový obal a přiložíte na postiženou oblast.
V české porodnici, mají-li k tomuto účelu vše uzpůsobeno, vám ji mohou nabídnout, a potom ji určitě přijměte, ale pokud si ji zakoupíte sami, pravděpodobně nebudete mít v našich nemocničních  podmínkách ideální možnost ji komfortně používat ..., ale rodí-li někdo doma, zdá se mi jako nezbytnost. V domácím prostředí si ji můžete přikládat, jak a kam chcete, navíc máte po ruce mrazák a k aplikaci soukromí domova, kde 20 minut času není problém – takové chlazení vám navíc může ulevit i na několik hodin, což jsem si sama ověřila v případě hemoroidů. Co se týká pohodlného sezení, tak si jí s sebou na šestinedělí do nemocnice klidně vezměte, ale z balení, kde jsou dvě, vám bohatě postačí jedna - jestli si na ni sednete na volno, případně ji vložíte přímo do kalhotek, je už na vás. Rozhodně ale vydrží hodně velký tlak, já ji zatěžovala vahou o moc vyšší než metrák a dala to;).

Komerční prezentace (založeno na skutečném redakčním testování a vlastních zkušenostech)