Zima: Jak se přirozeně stravovat a jak BÝT

O lepším životě: Adéla Jonášová

The Best of LOHAS: Diáře 2015 / 6.11.2014

Vybrat si diář je v době potřeby správného načasování opravdu důležité. Naše kritéria se různí a důvody, proč v čase elektroniky stále používáme papír, jsou také různé. Máme pro vás tipy na diáře, které jsou z nějakého důvodu LOHAS, vybírejte, ať je ten příští rok lépe naplánovaný, plodnější a bez opomenutí třeba kamarádčiných narozenin!

Ten můj

Už léta (cca 5) je mým jednoznačným favoritem diář od Moleskine. Jako jediná v republice jsem asi nosila diář A4 denní v kabelce, tím jsem bavila kdekoho. Od denních velikosti S jsem přešla k denní velikosti L a nakonec k týdenním velikosti S s měkkými deskami. Poté, co jsem vyzkoušela různé barvy i tvrdosti desek, půjdu letos do týdenního diáře velikosti L s měkkými deskami. A proč právě Moleskine? Ten papír je bezkonkurenční, hrozně dobře se na něj píše, je měkkounký a hladký, pero i propiska na něm vypadají skvěle - certifikát FSC dělá své.
Loni jsem také využila Passion Journal Baby - je to něco jako diář pro vaše těhotenství a mateřství do dvou let dítěte. Střádáte si tam ultrazvuky, zapisujete pocity a když to na Vás přijde, máte kam napsat třeba časy kontrakcí, či celý průběh porodu. Na to vše je v Baby Journalu místo. Já hlavně oceňuji grafy váhy a výšky dítěte, které vás uklidní, jste-li ještě v normálu nebo ne. Navíc si krásně porovnávám obě své dcery a po porodu hojně zapisuji Special Moments i s fotkami jen tak vytištěnými z tiskárny. Na rovinu, kromě Památníčku od Kvěchové-Fischerové nenajdete na českém trhu kloudný zápisník, kam by se dalo s estetickým citem zaznamenat, jak se vaše mimi vyvíjelo. Doporučuji všem maminkám, i těm, které to zas tolik neprožívají, je to lepší než těhotenská průkazka!!! Zakoupíte ZDE.

Provence z českého pera

Letos jsem objevila krásný diář, který si můžete zcela perosnalizovat, včetně motivů na deskách, barev stužek, vazby apod. Je to dílo Anýzovky a originální front pages jsou By Myyna. Mně se extra líbí ten fíkový a Vy si o tom, jak si takový diář objednat, přečtěte více ZDE. A co je na nich LOHAS? Jsou osobní a mají punc kontaktu s tvůrcem.

Každý den jinak

Z recyklovaného papíru a se spoustou překvapení v podobě novinových kapes a výstřižků z novin jsou české diáře s originálními stříkanými deskami od deafmessanger. Koncept je velmi zábavný a pro toho, kdo se nechce celý rok nudit tím, jak ubíhá den za dnem, je to to nej. Ten s ptáky a větví zakoupíte ZDE.

Každý člen smečky má svůj chlívek

Oblíbeným dárkem pro mé kamarádky a přítelkyně, které mají okolo své klany, je kalendář RODINNÝ. Letos jsem tento ukradený nápad objevila i v Lidlu, a tak pevně doufám, že si všichni přesto vyberou ten, který má vedle rodinného členění také ilustrace třeba od Galiny Miklínové. Téhle zábavné autorce právě v televizi běží Večerníček O Kanafáskovi, který se starší dcerou zbožňujeme, a Lichožrouty, které ilustrovala, snad zná každý. Kalendář kupujte HERE.

Na měsíc

Z dílny českých tvůrkyň jsou i diáře Papelote. Vybrala jsem si ten měsíční s názvem MOND. Uzounká věc do jakékoliv kabelky, která snese vše důležité. Jedna má skvělá kamarádka ho používá už léta (v takové té nechutné kancelářské podobě s plastovým obalem). Jak se její čas naplňuje, tak je i diář nasekaný povinnostmi, ale vidět svůj čas v horizontu měsíce určitě stojí zato. Jen bych volila spíš než ten uniformní, tenhle krásný z české dílny Papelote.
Na závěr bych ještě k tématu LOHAS diářů chtěla zmínit značku Paperblanks, vizuálně to není můj šálek čaje, ovšem jejich papíry jsou také úžasné, bez kyselin a s certifikátem FSC - no všichni ty diáře s magnetkem a opulentními deskami jistě znáte.

text: AMV, foto: archiv firem