Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Zima: Jak se přirozeně stravovat a jak BÝT

Ráno s dětmi bez stresu / 3.2.2015

Štěpánka Štrougalová, majitelka Baby Clubu Juklík a zkušená matka čtyř dětí nám osobně poskytla 7 rodičovských zkušených rad, jak předejít v rodině s malými dětmi rannímu stresu.

1. Vstaňte dřív než děti - Připravte snídani, upravte se a oblékněte. Již probuzená a plná dobré nálady můžete jít budit děti. Všichni pak vstávejte alespoň o pár minut dříve – rozdíl bude znát!
2. Nachystané oblečení -  „Určitě oblečení ale s dětmi konzultujte, ať ráno nedochází ke zbytečným dohadům. Není špatné zkontrolovat místo uložení čepiček, zda jsou spárované rukavice, zda boty nejsou celé od bahna. I večerní kontrola kabelky nám zjednoduší ranní hledání klíčů, dokladů či nutných lejster do práce,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová.
3. Kuchyň připravená na ráno - Vyndané nádobí z myčky, připravené talířky na snídani i boxíky na svačiny – to vše vám ráno pomůže. Také se zamyslete, co budete vlastně podávat a obhlídněte lednici.
4. Buďte pro děti „přístavem“ - Pokud mají malé děti těžká rána, pomozte jim toto ranní probuzení překlenout. Všechny děti milují, když je z jejich postýlek přenesete do své a mohou se tam ještě chvilku zachumlíkovat. Můžete jim také nabídnout, že je do koupelny odnesete a že jim připravíte pastu na kartáček. Také ocení domluvu, že se samotné obléknou, ale že vy jim pomůžete s ponožkami a kalhotami.
5. Krátká pohádka, malá omalovánka, rychlé pexeso - Pokud ráno vyšetříte pár minutek, budete překvapeni, jak bude dítě spokojené, když si ještě před odjezdem do školky stihnete těch pár minutek spolu užít.
6. Dobrůtka na cestu - Je-li už dítě oblečené připravené k odchodu, může ho vždy čekat malá radůstka. Stačí jedno lipo, malý gumový medvídek či müsli bonbonek.
7. EXTRA: Snídani jednou týdně můžou připravit děti. „Nepodceňujte je. I předškolní děti jsou velmi šikovné. Mohou nachystat snídani napřed o víkendu a pak pravidelně jeden všední den. Nemusí to být nic složitého. Stačí ten den snídat jogurt a bábovku. Děti mohou už večer vše připravit a pak si ráno užít své minutky slávy, jak jsou šikovné a jak mohou rozmazlovat maminku. Nemusí se moc mluvit. Děti umí velmi dobře vycítit, že mamince udělaly radost,“ radí Štěpánka Štrougalová.

text: Zuzana Rybářová, foto: juklik.cz