Recenze: Tomáš Šebek, Mise Afghánistán

O lepším životě: Adéla Jonášová

Proč začít se zdravou výživou, když jsou suroviny znečištěné? / 3.6.2015

Tuto otázku si nutně musí položit každý vegetarián či vegan, který nejí striktně bio produkty a také každý, kdo chce do jídelníčku zařadit více ryb (údajně plných rtuti a jiných těžkých kovů); mořské řasy a korýše (ze znečištěných oceánů); ovoce či zeleninu, a vzácné dovážené i lokální koření (které není vždy fair trade  je často chemicky ošetřené) nebo zeleninu a lokální ovoce, které jsou bez označení doslova plné pesticidů (tedy insekticidů, herbicidů a jiných …cidů).

 

Je to děsivé a já jsem se doslova nepatřičně vyděsila především po tom, co jsem si na vlastní nebezpečí a i přes upozornění autora přečetla prvních 5 kapitol knihy Jak zůstat zdravý od Elsona M. Haase. Proto, když jsem šla na seminář Akademie léčivé výživy „Diagnostika a léčba domácími medikamenty“ , byla jsem skálopevně přesvědčená, že pokud nezískám pádné argumenty, zdravá výživa mě nedostane a radši shniju na hamburgerech, než na červené řepě.
Každopádně pánové Roger Green a Nam Singh, kteří se problematikou léčivé výživy a zdravého životního stylu zabývají již desetiletí a jsou kapacitami ve svém oboru, mi ukázali pohled na věc, který jsem v knihách nevyčetla, a za který jsem moc vděčná. Tzv. common sense neboli zdravý selský rozum se stal v této věci opět mou mantrou a potvrdil, že není třeba ortodoxních a extrémních rozhodnutí, stačí žít udržitelně a zdravě, tedy LOHAS. Položila jsem jim svou palčivou otázku a oni s naprostým klidem odpověděli následovně.

Roger Green

… zakladatel newyorské  Academy of Healing Nutrition, spoluzakladatel jednoho z prvních center alternativní medicíny v Austrálii, lektor stravování podle principů dlouhověkosti a odborník, který přednáší po celém světě jednoduché pravdy získané 30letou praxí.

„Tělo je neuvěřitelný detoxikační nástroj, který dokáže odfiltrovat téměř cokoliv. Naše tělo má kůži, která je vysoce účinným filtrem, játra, která jsou detoxikační továrnou, provedou asi 4,5 tisíce různých úkonů každou vteřinu, kilometry ledvinových kanálků, plíce s rozlohou velikosti fotbalového hřiště…. Samozřejmě jsem pro, a to v první řadě, ptáte-li se na znečištěné suroviny, abychom jedli v co nejvyšší míře organické, lokální a čerstvé potraviny, ale posedlost "čistotou" tu není na místě. Pokud je neseženeme, nevadí  spokojíme se s tím, co koupíme v běžných obchodech. Platí tu, že vybíráme pokud možno potraviny, kterých se lidská ruka dotkla co nejméně. Je-li naše tělo zdravé, s dobře nastavenými mechanismy, dokáže toxiny odfiltrovat.
Za druhé je pak velmi důležité jíst dobře stravitelné potraviny, jejichž zbytky se nikde neusadí a nezpůsobí v našem těle blok – jen mu dodají výživu a pak zase odejdou. Proto nemá například smysl jíst tmavou rýži místo bílé z důvodu, že je celé zrno hodnotnější, jen  pokud máte opravdu zdravé a dobře fungující zažívání. V opačném případě svůj trávicí trakt velmi zatížíte a tělu tak nijak neprospějete, naopak.  Pro podporu detoxikace jezte např. každý den kousek mořské řasy (ta pomáhá odfiltrovat následky vašeho "městského životního stylu"),  účinná jsou taképrobiotika (tzn.  fermentované potraviny jako kvašené zelí, miso, kvalitní kefíry apod.), do svého stravovacího režimu můžete také občas zařadit jednodenní půsty pro regeneraci trávicího systému. Jednodenní půst znamená, že vynecháte večeři a následnou snídani a oběd druhého dne a pokračujete opět další lehkou večeří. Mezitím můžete pít zelený čaj či vývary). Potom 99,99 % zdravého těla hravě zvládne to jedno promile negativních látek, včetně toho, že si poradí s těžkými kovy. Noste bavlnu, která významně napomáhá detoxikaci; choďte doma bosí a dýchejte zhluboka.“

Nam Singh

…mistr kuchař a bylinář, specialista na vaření s čínskými bylinami a potravinovými toniky v souladu s principy čínské medicíny. Pochází z Kalifornie a je taktéž lektorem newyorské Academy of Healing Nutrition. Je zastáncem  taoistického přístupu k životu i stravování a taoistické techniky také učí.


„Rád bych Rogera ještě doplnil. Nejen, že tělo  představuje dokonalý filtrační systém, ale také životní prostředí a příroda jsou dokonalým filtračním organismem. Stromy filtrují vzduch, voda filtruje a rozpohybovává stagnace, déšť smývá nečistoty a filtruje je přes půdu atp. Sama zelenina má schopnost čistit se…
Začít jíst lépe a vybírat si potraviny, po kterých se budete lépe cítit, to je věc, která může být jen dobrá, bez ohledu na to, jestli jsou potraviny organického původu nebo z konvenčního pěstitelství. Běžná zelenina (ovoce) je znečištěná toxiny, v organické jsou  zase přítomné mikroorganismy a parazité, které by jinak udolala chemie. Bez ohledu na původ je třeba obojí důkladně umýt a ideálně i povařit, třeba jen velmi krátce. Živí tvorové v organické produkci jsou zkrátka mnohem „živější“, včetně škůdců a nejrůznějších parazitů, kteří našemu tělu, stejně jako toxiny, nedělají dobře. Navíc si s nimi často ani žaludek se svými trávicími šťávami neporadí.Parazité, kteří pak tělo mohou zaplavit, působí podobně jak o mnohočetné těhotenství, jenže nečekáte dvojčata, ale třeba padesaterčata, která odebírají energii a vy se můžete divit, proč se cítíte unavení, když jíte tak zdravé potraviny a vaše energie je následně na nule nebo v mínusu. Proto doporučuji jakoukoliv zeleninu či ovoce, které chcete požít syrové, třeba i v podobě smoothie nebo nápojů, namočit předem asi na 15 minut do vody s jednou třetinou octa  a případně i oloupat, aby ocet lépe proniknul do buněčné struktury potraviny  – ocet to může být úplně obyčejný, lihový, který normálně nekonzumujeme nebo jablečný nebo jako dražší variantu lze použít pár kapek extraktu z grepových jadérek. Jen je třeba potraviny po namáčení dobře omýt. Namáčet můžete vše, nedoporučuji jen listový salát, je křehký a ovadl by, ztratil chuť – ten prostě jenom důkladně omyjte. U ostatních potravin se octem naopak chuť zvýrazní.“

Text: AMV, foto: Akademie Léčivé výživy