Jak poznat dobré boty nejen na podzim a zimu?

Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Kdo vyhrál LOHAS blogger 2015 / 17.12.2015

15. 12. 2015 proběhlo v Českém centru v Praze vyhlášení cen LOHAS BLOGGER 2015. Intimní večírek se skutečně povedl. DĚKUJEME značce přírodní certifikované kosmetiky Weleda za podporu a společnostem Na Zemi, Zajíci v krabici, Fresh-juices.cz a Fairtrademarket.cz za fair trade a raw občerstvení. Veganské chuťovky, které si pochvalovali i "masoví" hosté, zajistila kavárna Veg Teg a květiny vázal ateliér Modrokvět.

Složení poroty a jejich odbornost si můžete ověřit ZDE. Porota rozhodovala na slepo, všichni členové měli týden na to, aby přečetli všechny příspěvky a zaslali své dva tipy ke každé kategorii. Nakonec každý porotce měl i svou další úlohu, Erik Lukavský komentoval styl, Ondřej Lipár fotografie, Kamila Boudová měla na starosti kategorii FASHION, Michaela Kochanová kategorii BEAUTY a Lucie van Koten kategorii LIFE. Předsedkyní poroty byla Andrea Mouaddab Vémolová.

Promlouvá k vám porota

V kategorii S FASHION se dámy věnovaly oproti loňsku především módě z druhé ruky a udržitelně koncipovaným outfitům. Kamila Boudová tuto kategorii okomentovala následovně: "V kategorii Sustainable Fashion není moc fashion obsahu tak, jak ho vnímám já, je to spíše fashion lifestyle. Co se týče fashion lifestyle blogging, pak nejlépe svou úlohu splnily příspěvky Femme Armeria a Mámou stylově. Nejlepší v této kategorii byly ty příspěvky, které byly navíc skvělé i vizuálně."
Kategorie NATURAL BEAUTY tentokrát méně nabádala k obecným změnám a spíše motivovala k tvorbě vlastní kosmetiky a přinesla konkrétní tipy na produkty certifikované přírodní kosmetiky. Michaela Kochanová svou kategorii okomentovala slovy: "Mrzí mě, že těch článků v kategorii Natural Beauty bylo tak málo, ale projekt je na začátku a věřím, že postupem času bude soutěžících přibývat. Asi by se měla víc probírat vážnější témata, jako třeba právě to testování. Běžné recenze ve smyslu tohle jsem si koupila a tímhle se odličuji podle mě patří na osobní blog, ne do soutěže. Příště bych chtěla číst závažnější příspěvky, které více pomůžou světu. Já osobně bych chtěla víc podobných tomu, který napsala MadlaStyle a vyhovuje mi i styl a upřímný obsah na téma ´jak jsem sekla s chemií´ příspěvku Zápisky pro lišku."
Nejbohatší byla letos kategorie LOHAS LIFESTYLE, která přinesla nejrůznější témata od domácnosti bez odpadu, přes udržitelné dekorování a bydlení až k návodům na raw dobroty, kartonovou hračku nebo ekologičtější přístup k životu obecně. Bloggerka roku 2013 v kategorii LIFE, Lucie van Koten, "svou" kategorii okomentovala takto: "Jsem ráda, že se LOHAS blogger dostal ke konkrétním tématům, že už to nejsou jen řeči o tom, že je super třídit odpad a používat netestovanou kosmetiku. Líbí se mi taky, že většina těch bloggerek tím opravdu žije, že to nejsou jen nucené příspěvky proto, aby něco vyhrály. Myslím, že tahle soutěž může mít skvělý dosah a ovlivnit spoustu lidí.
Za sebe tedy fandím bloggerkám, které přinesly něco konkrétního. Určité téma - vlasy, šatník jako investice, neplodné dny, ale i knížky a další věci pro děti."

Erik Lukavský se ke  stránce stylu vyjádřil velmi pozitivně, žádné velké výkyvy, příspěvky se dobře četly a gramaticky byly také prosté nepěkných chyb, což ho dle jeho slov velmi mile překvapilo.
Odborník na obrazovou stránku, Ondřej Lipár, byl trochu přísnější: "Původních a zajímavých  fotek jsem viděl dost málo. Utkvěly mi vlastně jen tři blogy, které doprovázely celkem obyčejně slušné fotky. Často jsem měl dojem, že se bloggerky snaží jen ředit text obrazy, které ale vlastně čtenáři nedávají nic navíc - ani atmosféru, ani ilustraci."


A kdo vyhrál?

Kategorii LOHAS LIFESTYLE Challenge vyhrála Janka Free Journeyer s příspěvkem „První krůčky v životě s minimem odpadu“
Na druhém místě se umístila Evi z blogu Gather Moments s příspěvkem „STM metoda aneb ekologická antikoncepce“
Kategorii SUSTAINABLE FASHION CHALLENGE vyhrála Nikol Kouklová z blogu Femme Armeria s příspěvkem „Můj šatník je investice"
Druhé místo obsadila Alice z blogu Mámou stylově s příspěvkem „Koukejte z čeho a jak je vyrobeno vaše oblečení“


Kategorii NATURAL BEAUTY CHALLENGE vyhrála Lada z blogu Zápisky pro lišku s příspěvkem „Na vlásku“
Na druhém místě se umístil čerstvý nováček české blogosféry, autorka blogu MadlaStyle s příspěvkem „Kosmetika netestovaná na zvířatech“Ještě je třeba zmínit čtenářsky nejúspěšnější a nejnavštěvovanější příspěvky, kterými byly posty od TerezaInOslo, Rosa Mitnik a Kaleidoskop.

Děkujeme všem účstnicím, které věnovaly svůj čas tomu, dělat svět lepším, a to nejen proto, aby soutěžily o ceny, ale prostě jen tak!

Finančně celou soutěž podpořili tito partneři. Speciální dík patří: Weleda Česká republika, Akademie léčivé výživy, Rolland a Moyomi.
Mediálními partnery soutěže byly weby: fashionbook.cz, mamazon.cz, zivotpodlelucie.com a časopisy L´amour a L´amour baby.

Text: AMV, foto: Anna Pleslová