O lepším životě: Adéla Jonášová

Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

Testování: Barvy na vajíčka / 27.3.2016

Nikdy jsem k Velikonocům neměla příliš vřelý vztah, od té doby, co mám děti, si alespoň užívám jejich nabíjející energii a sem tam něco vytvoříme. Protože se nám doma sešly několikery barvy, rozhodla jsem se porovnat jejich složení. Sama dokážu posoudit jen vůni a snadnost aplikace s dětmi, složení si přečtěte na přiložených fotkách, místy je to doslova pompézní chemie.


Rady, jak vajíčka nabartit skutečně přírodní cestou najdete v našem starodávném článku ZDE.

Ö-colori

V německém Kauflandu jsem před několika dny pořídila hadříky barvené potravinářskými barvivy na bázi řepy a karotenu. Hrozně se mi ten nápad líbil, nejlépe vyšla červená, taková skutečně řepová je fialová, zelená je hodně nepěkná, alespoň tedy na hnědých vejcích a žlutá téměř není vidět. S rukavicemi jsme aplikovaly barvu společně se starší dcerou a nejlepší na tom bylo, že jsme mohly stvořit vajíčka dvoubarevná, navíc jsou krásně lesklá, žádný chemický zápach okolo a celkem čistá práce. Jedním hadříkem obarvíte 3 vejce, barvy jsou 4, ale jak píšu výše, použitelné spíše jen 2.

__________________________________________________________________________

Crelando

Před časem jsem v Lidlu sáhla po barvách na vajíčka pro barevní za studena. Je to praktické, obzvlášť jsou-li u toho děti. vajíčka udržujete teplá a pak je ponoříte na 4 - 6 minut do studené vody s octem. Složení si posuďte sami, výsledek je velmi pěkný. Jedno z vajíček jsem nažíhala ubrouskem Ö-colori a vypadalo to taky moc hezky. Výsledná vajíčka jsou matná a velmi jemně zbarvená. Úklid snadný, barvíme ve skleněné velké nádobě po 3 - 4 kusech.


__________________________________________________________________________

Ovo tektué barvy s gelovým efektem

Už vážně dlouho, tedy od doby, kdy mě ještě složení nezajímalo a děti nebyly na světě, máme doma gelové barvy Ovo, které se nanášejí rukavicemi. Nejdřív mě při jejich nanášení rozbolela hlava, protože to vážně nevoní, a to mám rýmu. Navíc horzí permanentní obarvení kdečeho, tentokrát to odnesly mé ruce a i ruce naší babičky, která se nějak jen otřela kolem. Složení posuďte sami, mě nejvíce zaujal azorubin E122. Každopádně za mě pro příště tyto barvy rozhodně nebrat.

text a foto: AMV