Jak poznat dobré boty nejen na podzim a zimu?

O lepším životě: Adéla Jonášová

Kam v Praze: jaro 2016 / 20.4.2016

Jaro a podzim bývají v Praze takové, že se s nějrůznějšími akcemi roztrhne pytlíček a hipstřící Pražáci neví, kam dřív skočit. Je tu ovšem pár událostí, které jsou totálně LOHAS a je třeba vám o nich dát vědět. DOPORUČUJEME!
 

23. 4. 2016 - Bylinkofest - první v řadě v Národním zemědělském muzeu na Praze 7, nakoupit můžete nejrůznější sazeničky, semínka, čaje, kávu... spousta workshopů na téma zdravého životního stylu - tato akce určitě bude stát zato.

23. - 24. 4. 2015 - Prague Fashion Market v Pragovce na Kolbence - vybrali jsme pro vás několik udržitelných tvůrců, jejichž výrobky budu na míste k prodeji:
Tašky pouzdra ZasPas ze starých bezpečnostních pásů.
Prodejní stánek a workshop s názvem Denim a šperk Lubici Skalské - návrhářkaupcykluje starý denim, lze koupit její výrobek (přešité šaty, košile, kalhoty), nebo si na místě návštěvníci mohou vyrobit přívěsek, náramek apod.
IMH - opravdu úžasné šperky ze starých pet lahví, doma už také jeden máme.
Candysign - výrobky z papíru - kabelky a náramky
Vinylovehodiny.cz - ručně vyráběné hodiny ze starých desek
Pěna dní - ručně vyráběná, většinou veganská, kosmetika
bazar ÝBRKÝBL - kde budou věci z druhé ruky - co se neprodá, půjde do dobročinných obchodů Sue Ryder, které vydělávají na důstojnou péči o seniory!

29. 4. - 1. 5. - Čarodějáles -sice v Brně, ale večerní koncerty Mňáky, Monkey Business nebo Guano Apes určitě budou pecka. Pražáci, hurá do Brnečka na Starobrno:)

1. 5. - Veggie Náplavka - na svátek lásky najdete na břehu Vltavy nabídku čistě jen rostlinných produktů - mimo jídla i třeba oblečení a kosmetiky. Zažijete muziku i workshopy, které vás třeba k tomuto životnímu stylu namotivují.

14. 5. Férová snídaně - v rámci Světového dne pro fair trade se můžete nasnídat férově i vy, a to v podstatě kdekoliv!!!

16. 5. - 22. 5. - Týden respektu k porodu v kině Perštýn a výstava Homo Ecologicus

20. -22. 5. - Plzeň - Depo 2015 - v rámci Světového týdne respektu k porodu O TĚHOTENSTVÍ, PORODU A RODIČOVSTVÍ: přednášky, workshopy, filmové projekce, dětský koutek Play wisely, diskuze pro širokou a odbornou veřejnost, řadu vystavovatelů se vším co souvisí s péčí o ženu v těhotenství, s porodem 3P (před-při-po), s péčí o miminko a s tématem rodičovství, prodej knih, předmětů, zboží, eko/bio kosmetiky, aromaterapie, oblečení pro miminka i maminky

27. - 29. 5. - Refufest - třídenní festival s trochu etnohudby, workshopy tanců, několika desítkami stánků s jídlem z nejrůznějších zemí a nedělí vyhrazenou dětem. Tentokrát v úžasném prostoru Nákladového nádraží Žižkov.

4. - 5. 6. - Rawfest - na ostrově Štvanice - vše o zdravé stravě, spousta mixérů, spiralizéru a zdravého a zcela živého jídla + doprovodný program včetně workshopů.