Zima: Jak se přirozeně stravovat a jak BÝT

Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

O lepším životě: Lucie van Koten / 24.8.2016

Bloggerku, která se jako vůbec první historii stala vítězkou kategorie life soutěže Blogerka roku 2013, mnozí internetoví nadšenci dobře znají. Byla jednou z úplně prvních "holek on-line", která se věnovala organické a přírodní kosmetice a vzhledem k cestě, kterou jsme sledovali za posledních 5 let, máme dojem, že ona je jedna z mála lidí, kteří v on-line světě přírodní kosmetice skutečně rozumí a umí si dobře vybrat. V současné době se vedle psaní, přednáškám o blogování, věnuje i své profesi PR konzultantky. Střípky ze života jejího a jejího Holanďana najdete na www.zivotpodlelucie.com.

V čem je tvůj život lepší?

Začíná dávat smysl a všechno do sebe už pomalu zapadá. Těším se, co přijde a jen doufám, že to zvládnu použít k dobru věci :-)

Žiješ/ umíš žít šetrně?

Snažím se o to maximálně. Nejít do extrémů, ale přemýšlet. A to hlavně nad tím, co a kde kupuju anebo vyhazuju.

Co je pro tebe toxické?

Hodně mi vadí syntetické vůně. Převoněné produkty. Jakmile si jednou člověk zvykne na přírodní vůně a neustále zkouší éterické oleje, je těžké dostat se zpátky k převoněným avivážím, krémům i svíčkám. Za toxické jinak považuju lenost, pohodlnost a uvažování mnoha lidí.

Co bys mohl(a) udělat dobrého, kdybys dostal(a) příležitost?

Nastěhovala bych si k sobě veškeré pejsky ze všech útulků. Není to sice nic, co by nějak pomohlo životnímu prostředí, ale o to se přeci snažím aspoň trochu každý den.

Máš nějaké  osobní doporučení na ekologické, bio či přírodní produkty?

Miluju zubní pasty od Urtekramu. Vůbec nepění, což mi pomáhá předcházet bolavým koutkům a aftům. Mluvila jsem o syntetických vůní, dají se přitom krásně nahradit přírodními parfémy Acorelle, které mám moc ráda. Klasickou rudou rtěnku pak jedině od Zuii, odličovací olejový balzám od Inlight a nedám dopustit ani na práškové šampony Eliah Sahil.

Text a foto: Život podle Lucie