O lepším životě: Adéla Jonášová

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Pozvánka: Pro BIO kosmetické nadšence / 29.8.2016

22. kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA 2016 PODZIM v halách PVA EXPO PRAHA – LETŇANY má na 9. a 10. září 2016 něco i pro příznivce BIO kosmetiky.

Veletrh je primárně určen pro odborníky v oblasti kosmetiky a wellness, ale i koncový zákazník tu může najít spoustu inspirace a nakoupit. V dnešní době se velmi výrazně prosazuje přírodní péče o tělo, aromaterapie i masáže spojené s relaxací a oživením celého těla na fyzické i psychické úrovni. Z našeho pohledu jsou tím nejzdravějším pro tělo všechny ajurvédské praktiky, již zmíněná aromaterapie a v neposlední řadě například lymfodrenáž.
Na místě můžete shlédnout při práci jednoho z největších českých vizážistů, Pavla Bauera,  a česat bude například i Jan Špilar z brněnského Střihorukého Edwarda.
Velmi zajímavá a pro trh s přírodní kosmetikou vítaná příležitost je připravena pro zájemce o nové zahraniční značky. Ve spolupráci s komerčními sekcemi ambasád  USA a Francie je na pátek zorganizován odborný seminář týkající se těchto trhů a možností vstupu na ně. Mimořádnou informační příležitostí pak bude také zdarma pořádaný navazující workshop Dr. Jírové ze Státního zdravotního ústavu, která fundovaně objasní základní pravidla i nezbytné formality pro vstup zahraničních výrobků na český trh.

Co tu máme přírodního?

Za studena lisované rostlinné oleje v bio kvalitě, které, jak známo, lépe než parafín a ropné deriváty korespondují s naší pokožkou a lépe se o ni starají, najdete na stáncích českých značek Yasminka nebo ATOK.

Vynikající BIO certifikovaný arganový olej pro nejrůznější použití v kosmetické i gastro kvalitě se do ČR dováží pod značkou Alassala Beauty – se všemi jejich produkty se můžete tváří v tvář setkat právě na veletrhu a my je vřele doporučujeme.
Certifikovanou přírodní kosmetiku představí na veletrhu oblíbená česká aromaterapeutická značka Nobilis Tilia, a snad nebude chybět ani bio řada české profesionální kosmetické péče SynCare. Nesmíme samozřejmě zapomenout na také českou Havlíkovu Apotéku, která má na některé produkty certifikaci přírodní kosmetiky a bloggerky ji milují a hojně doporučují.

Dále zde najdete vynikající léčivou italskou kosmetiku Argital se zeleným jílem nebo rostlinné a zcela přírodní barvy na vlasy s certifikací BDIH, Khadí.

Co se týká péče o zdraví, zaujaly nás německé produkty P.Jentschura – zásaditá péče je oblast, která v ČR není ještě tak známá, ale ve světě zažívá velký boom společně s bojem proti vnitřnímu překyselení. Značka nabízí v bio kvalitě především výživné rostlinné granuláty pro vnitřní užití a čaje, ale ta péče o tělo vypadá zajímavě a promyšleně do nejmenších detailů pro všechny kyselé ;).

Střípky a tipy

Firma Balneo Trade, jak doufáme, přiveze na ukázku své francouzské tuhé šampony s BIO certifikací – jeden z posledních trendů péče o vlasy a vlasovou pokožku ve stylu tzv. No poo.

Rádi bychom také zmínili profesionální kosmetiku Pevonia, která sice není striktně přírodní, ale ve svých formulích se úzkostlivě vyhýbá těm největším škodlivinám, a tak ji lze i pro citlivou a náchylnou pleť vřele doporučit.

Na podobné bázi jsou založené I některé řady produktů značky BK Keratin k péči o vlasy – prosté parabenů a dalších škodlivých látek, v profesionální vlasovce tolik běžných.
 
Více o programu a detailní seznam vystavovatelů najdete na webu:   www.WorldOfBeauty.cz    a    www.BeautyExpo.cz   a Facebooku:    www.FaceBook.com/KosmetickyVeletrh