Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Fenomén barefoot

Proč chodit naboso? Proč to dopřát i vašim dětem?

Kdo vyhrál LOHAS blogger 2016? / 16.11.2016

11. 11. 2016 proběhl v rámci Green Beauty Marketu také předávací večírek cen LOHAS blogger. Porota ve složení Andrea M. Vémolová, Anna Nosková a Michaela Dombrovská vybírala vítěze ze tří tipů od hlasujících na fb pro každou kategorii.

Jsme si vědomi toho, že některým z vás způsob hlasování sdílením přišel nefér. Účelem celé soutěže je však zpropagovat zdravý a udržitelný životní styl, dostat ho co nejvíce mezi lidi, ukázat značky, které jsou lepší než konvenční a oslovit bloggery, aby psali více o tématech smysluplných, než o těch, která jen kloužou po povrchu. Díky koncepci hlasování jsme navíc dosáhli toho, že hned 170 lidí sdílelo soutěžící články, kterých bylo ve finále 22. Tím jsme cíl soutěže, šířit dobré a lepší myšlenky, splnili do puntíku.
Děkujeme velmi všem bloggerkám, které věnovaly pár hodin času a přispěly do soutěže.  Mnohdy to bylo na úkor rodiny, vlastních zájmů či času, který mohly věnovat sobě - přesto šly a napsaly článek pro lepší svět. Letos to byl skutečně vydařený ročník. Příspěvky odpovídaly na otázku Co je pro mě toxické? Stěžejní témata byla o jídle, minimalismu v životě a minimalismu v šatníku. Nechyběl ani palmový olej nebo zamyšlení se nad spotřebou kosmetiky - to vše dokonale reflektuje trendy, které znějí po celém světě, a tak je tahle soutěž SVĚTOVÁ!

Do užšího finále, ze kterého porota vybrala vítěze, postoupily blogy:
LIFE: Dobroty do bříška, Jane´s Moments a Madla Style
FASHION: Oringle, Bag Me a Kusanec
BEAUTY: Můj biosvět, DIY Projekty a Lady Ees

Kategorii LIFE vyhrála svým příspěvkem o minimalismu Magdalena z blogu Madla Style. Na druhém místě se umístil tipový článek na zdravé vaření po celý den bloggerky Aleny z blogu Dobroty do bříška, na třetím pak zajímavý článek o stravování se podle krevních skupin od Jane´s moments.


Kategorii FASHION vyhrála svými podzimními tipy na udržitelnou módu Radka, autorka blogu Kusanec Babyblog. Na druhém místě se umístila Zuzana z blogu Bag Me a na třetím svými tipy na lokální a rukodělné dárky v typicky "modrém stylu" Petra Oringle.

Kategorii BEAUTY vyhrála svým shrnujícím příspěvkem o toxinech v kosmetice a toxicitě bloggerkých spotřeb Iva z blogu DIY Projekty. Na druhém místě s podobným tématem zabodovala Sabina z blogu Lady Ees a na třetím místě se umístil nováček na bloggerské scéně, Martina z blogu Můj biosvět.

Děkujeme všem, které se účastnily soutěže a všem, kteří podpořili soutěž svou účastí na večírku - někteří cestovali skoro 200 km, aby byli na místě při tom. V neposlední řadě patří velký dík partnerům soutěže!


Foto: Anna Plesová, Text: Andrea M. Vémolová