Zdravá vs. obyčejná jednorázovka

V čem tkví onen rozdíl? Ve zdraví pro vaše dítě!

Dobrotka ze Sýrie

Vynikající recept na sladký skořicový dezert z mozzarelly a filo těsta po syrském způsobu.

Jarní Beauty Expo v duchu přírody / 7.3.2017

Mám obrovskou radost, že se přírodní kosmetice daří natolik, že začíná vystavovat ve velkém i na profi veletrzích. Beauty Expo v Letňanech potřebovalo novou krev a přírodní značky jsou schopné tento profesionální veletrh kadeřnických potřeb, kosmetiky, wellness a spa znovu nakopnout. Díky naší příjemné spolupráci se do povědomí běžných spotřebitelů dostávají skutečně přírodní značky. Posuďte sami a v pátek a v sobotu 10. a 11. 3. přijďte!

Alassala Beauty - přírodní arganový olej z Maroka s certifikátem Ecocert a výrobky z něj na tělo, pleť i vlasy.
Almara Soap - česká mýdla, která ručně vyrábí Veronika Machková z přírodních surovin a vlastnoručně sbíraných bylin - od zákazníku jsou na ně skvělé ohlasy!
Argital - přípravky s léčivým zeleným jílem, léčivé masti, pasty na zuby, to vše s certifikací ve zcela přírodní formě. Některé produkty na trhu nemají konkurenci.
Kripa - vynikající dekorativní kosmetika bez nejhorších škodlivin ana minerální bázi.
Cukrová pasta - avizovaná bez chemie, konečně ji musím vyzkoušet na živo.
Eco by Sonya - australské přírodní samoopalováky - nejvěším hitem je podle mě nekomedogenní tonikum, které krásně přirozeně opaluje a nedělá fleky.
Faith In Nature - britská kosmetická značka, jejíž šampony všichni vynášejí do nebes, má historii už přes 40 let, krásně voní a není testovaná na zvířetech.
Galimard - nově jsou na českém trhu i jedny z nejstarších klasických francouzských parfémů z Grasse, Galimard - těším se nesmírně na znovusetkání.
Havlíkova apotéka - česká značka certifikovaných pleťových produktů přichází neustále s novinkami a stává se chloubou české bio produkce.
InLight a Zuii - každý tyto dvě značky chválí, Zuii - australská přírodní dekorativka z květin a Inlight - britská přírodní kosmetika. Určitě stojí za vyzkoušení. Přípravky britské, 100% bio kosmetiky InLight Organic Skincare využívají především aromaterapeuti, kteří při péči o pleť užívají i účinky esenciálních olejů. Receptury biopřípravků Inlight®, vycházející z dlouholetých lékařských a homeopatických zkušeností MUDr. Mariana Spiezia, dodávají pleti bohatou aktivní směs silných antioxidantů a živin. Všechny přípravky jsou certifikované certifikátem Soil Association.
JOIK - Estonská značka přírodní kosmetiky minule ukázala jen svíčky, nyní se těšíme i na kosmetické přípravky s avizovaným certifikátem Ecocert.
Khadi - Pokud někdo ještě nezná tyto německé rostlinné barvy a přírodní přípravky na vlasy, které najdete v mnoha salonech po celé ČR, je čas se seznámit.
Little Ondine - slupovací laky na nehty na bázi minerálních pigmentů a pryskyřic bez chemie - můj objev roku!
Natulique - Dánská profesionální vlasová kosmetika Natulique nabízí 3 řady produktů certifikované ECOCERT a USDA organics, při jejichž výrobě jsou dodržovány ekologické postupy a je využívána energie z obnovitelných zdrojů. Barvy Natulique jsou bez amoniaku, SLS, parabenů a parafínu, vybrané odstíny pak bez PPD a resorcinolu.
Nourish - vynikající britská kosmetika v BIO kvalitě - jejich rozjasňovač je doslova svatý grál.
Nuspring - výborný e-shop s převážně českou a slovenskou přírodní kosmetikou. Starají se o něj tři dámy, které jsou vám neustále k dispozici, věci skvěle rozumí a jdou do toho skutečně srdcem.
OWAY Rolland - Profesionální vlasová péče obsahuje organické složky, a naopak NEOBSAHUJE SLS, SLES, EDTA, ropné deriváty a parabeny. V sortimentu jsou také barvy bez amoniaku, a to hned v 96 odstínech. Vedle profesionálního kadeřnického portfolia značka nabízí také přípravky pro profesionální pleťovou péči – navíc s certifikátem NaTrue.
PHYT´S - Francouzská profesionální certifikovaná BIO kosmetika PHYT'S provází kosmetičky už přes 44 let a v současnosti je zastoupena ve více než 45 zemích světa. Nabízí široký sortiment vysoce efektivních certifikovaných BIO obličejových a tělových ošetření s přípravky se 100% přírodním složením. V roce 2009 se sortiment rozšířil také o celou sadu certifikované BIO dekorativní kosmetiky.

text: AMV, foto: Anna Pleslová pro Green Beauty Market