Evropa

Afrika

Amerika

Asie

Antarktida

Austrálie

Thajsko 5: Koh Phi Phi - Čekání na Leonarda / 2.4.2012

Pokud vyrazíte do Thajska, ostrov Koh Phi Phi byste neměli vynechat. Ve skutečnosti se vlastně skládá ze dvou ostrovů a často se o něm mluví jako o thajském „ráji“. Čekají vás nádherné bílé písčité pláže s tyrkysově modrým mořem a spousta skalních útesů na nedalekých ostrůvcích.

Na Phi Phi jsme se vypravili jen na jednu noc a dopředu nic extra neplánovali. Cestu jsme zařídili opět přes „cestovku“ na Koh Lantě a bydlení sháněli až na místě. Za 800 bahtů na noc jsme se vyspali v bungalovu, ale jedna noc se dá v klidu přežít i na pláži.
Koh Phi Phi je maličký ostrov, takže máte pocit, že je tu strašně lidí a všechny bary bývají narvané k prasknutí. O zábavu tu budete mít postaráno 24 hodin denně. Jestli se chcete pobavit, tady je to sázka na jistotu. Otázkou však zůstává, co tu dělat třeba týden. Nám se jedna noc zdála jako ideální doba pro pobavení a poznání něčeho nového.
Jakmile dorazíte na pevninu, sesypou se na vás místní Thajci, kteří nabízejí výlety s potápěním, lodě k pronájmu, místa k pobytu a bary k občerstvení. Loď si rozhodně pronajměte, ale trochu se porozhlédněte a smlouvejte. Nabídka je vyšší než poptávka, takže se nakonec na rozumné cenně jistě domluvíte.
 
Maya Bay a čekání na Leonarda
 
Až vyrazíte na moře, nezapomeňte si šnorchly. Podmořský svět je tu opravdu nádherný a usměvavý Thajec, který s vámi stráví celý den, ale mnohdy neprohodí ani slovo, vám zastaví, kdekoliv budete chtít. Jedna z nejoblíbenějších destinací je Maya Bay. Právě tady se natáčel film „The Beach“ s Leonardem di Capriem.
Pláž je tu opravdu nádherná. O to smutnější bylo, že první zklamání v Thajsku, přišlo právě tady. Hned jak jsme vystoupili z lodi, přiběhla k nám parta thajských mafiánů. Lomili nad námi rukama a krkolomně opakovali jediné anglické slovo, které znali: "money, money". Zpočátku jsem nechápala co po mě chtějí, ale velmi rychle mi došlo, že pokud chceme na pláži zůstat (a čekat na Leoparda:), musíme každý zaplatit 200 bahtů. A za co?? Že budu sedět na pláži? Asi nějaká novota, když ještě před čtyřmi lety zpátky tu nikdo nic nechtěl. Na jednu stranu proč ne? Pokud chce thajská vláda pečovat o svoje bohatství, ráda za to zaplatím. Ale tihle divnotýpci, co si peníze strkají rovnou do kapsy a nedají vám žádný doklad, jako pověření vládou rozhodně nevypadají. V každém případě nebyl čas na dlouhé rozhodování. Nechcete zaplatit? Tak padejte, přijedou jiní, kteří zaplatí!
Nakonec jsme tedy z „božské pláže“ odjeli a zakotvili na jiné, kde byl zážitek z pobytu stejně silný.

bug