Evropa

Afrika

Amerika

Asie

Antarktida

Austrálie

První pomoc na cestách / 25.5.2012

Včera jsme byli pozváni na otevření showroomu Bio Bachovek na Malé straně, byla to velmi příjemná akce se zdravým občerstvením od kuchaře z kavárny fra, který mimochodem bude pravidelně přinášet vynikající recepty na náš web. Vedle chuťového zážitku jsme si však odnesli i spoustu čichových a hmatových. Úžasný koncept značky Les Fleurs de Bach nás opět přesvědčil, že ke všem výdobytkům moderní kosmetiky a léčiv existuje zdravá a šetrná varianta. Showroom si prohlédněte v galerii a my vám přinášíme přímo od zdroje pár tipů na letní cesty, abyste byli v pohodě.

Ať už trpíte strachem z cestování, kinetózami nervového původu nebo potřebujete jen doplnit lékárničku o účinné antistresové a hojivé prostředky, inspirujte se!

Vezměte si s sebou

Je třeba být připraven, především, cestujete-li s dětmi.  Vedle tradičních a obvyklých léků přibalte do lékárničky i řadu Les Fleurs de Bach První pomoc/ URGENCY. Interiérový parfém První pomoc/URGENCY zrelaxuje tělo i duši například v automobilu, děti se zklidní a rodiče trochu upustí ventil stresu, který při řízení není dobrým průvodcem. Nastane-li kritická situace, například při vzlétání či přistávání letadla nebo kdykoliv během jízdy autem, autobusem či vlakem (dopravní zácpa, čekání, nevolnost), je vhodné mít při sobě Kombinovanou esenci První pomoc/URGENCY ve spreji nebo v kapkách. Esenci aplikujete do úst v podobě 1 vstřiku nebo 4 kapek, účinek na harmonizaci nervového systému je okamžitý. Strach, psychózy i dětské těšení se tím dostanou do klidového režimu. Dalším dobrým společníkem na cesty nejen s dětmi je Krém První pomoc/URGENCY, který pomáhá hojit štípance, spálenou kůži, zažene nežádoucí pupínky, které by vám mohly pokazit romantickou večeři ve dvou nebo funguje účinně i po holení. Je vhodné ho aplikovat ve všech situacích, kdy je pokožka stresovaná či nějakým způsobem poškozená.

Několik hodin před cestou

Už před odjezdem vnímají někteří z nás nervozitu, která se projevuje nadměrným výkyvem emocí, aťu už pozitivním nebo negativním směrem. Následky jsou pak různé, někdo nemůže spát, jiný špatně jí, někdo má problémy se stolicí nebo žaludeční neurózu a tyto stavy často přetrvávají i v době dovolené a kazí nám tak plánované zážitky. Mnoho lidí si stěžuje na průjmy nebo naopak zácpy v době před i během cesty, ale pokud nejsou tyto potíže již zjištěnou nemocí, málokdo si přizná, že pravděpodobnou příčinou jsou nervy. Kombinovaná esence Cestování (Travels) vás velmi účinně zklidní, odbourá cestovní horečku a pomůže vám přemísťovat se v klidu a v pohodě bez zbytečného stresu či nenadálé hysterie. Děti (ne)těšící se na tábor nebo k babičce pak díky ní dostanete do  harmonické nálady prosté křiku, pláče či nespavosti.

Když jedete s dětmi

Odborníci se shodují, že stejně jako u dospělých je cesta s dítětem věcí jeho charakteru a nastavení a v druhém plánu pak i schopnosti rodiče nepřenášet svou náladu na dítě. Má-li totiž dospělý strach/úzkost/paniku, dítě to vycítí, pláče, zlobí apod. Děti jsou takto navázané především na matku a platí, že čím menší ratolest tím silnější vazba. Je proto vhodné zklidnit před cestou v první řadě sebe a potom i dítě samotné, například Kombinovanou esencí Cestování (Travels) nebo přípravky z řady První pomoc/URGENCY.
Ideálně platí, čím menší dítě, tím kratší vzdálenost, ovšem vždy je to individuální, některé děti nemají i v miminkovském věku problém s cestou do Číny, jiné zvrací nebo vyvádí i při výletu za město.  Rozhodně není třeba kvůli jednorázové delší cestě řešit, jestli se miminku/dítěti neponičí záda několikahodinovým ležením v autosedačce. V autě je také dobrým společníkem klimatizace, která v chladu přitopí a ve vedru osvěží, aby nedošlo k úpalu a následné nevolnosti. Co se týká strachu z bolesti v uších pří vzlétání a přistávání, chce to dudlík, lahvičku s pitím, u větších pak bonbon a potom už především pevné nervy rodičů. Přetlak v uších vzniká, když nepravidelně dýcháme a polykáme, což je často způsobeno dočasným strachem apod., i ten lze účinně odbourat pomocí Bachových květů.
Pro dítě jakéhokoliv věku mějte s sebou na cesty vždy dostatek tekutin v podobě neperlivé vody nebo černého sladkého čaje a před cestou podávejte jednoduché jídlo, jako je rohlík se šunkou či sýrem.
Svačina by měla být opět jednoduchá, nesmažená, trvanlivá a také co nejméně aromatická, protože i nenadálý pach může u někoho probudit nevolnost. Tzv. mořské nemoci, která vás může zachvátit na lodi, v autě nebo na houpačce, lze bez léků předejít jen stěží, ovšem i zde nervové vypětí hraje významnou roli, proto je vhodné mít produkty První pomoc/URGENCY ke zklidnění či Kombinovanou esenci Cestování (Travels), a následně nevolnost řešit patřičnými léky, důkladným větráním či přestávkami.
Na místě vaší letní dovolené jsou nakonec nejdůležitější pokrývky hlavy, pitný režim, důkladný voděodolný protisluneční přípravek s ochranným faktorem nejméně 30 a pokud dojde ke spálení či zranění, pomůže Krém první pomoc/URGENCY.

MagLoh Promotion